İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı programda şaşkınlık yaratan cümleler kurdu.

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

"Cumhuriyetin ikinci asrında kendimiz gibi yaşayacağız" cümlesi ile dikkat çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Muhtarları El Ele Projesi Kapanış Programı'na katıldı.

Muhtarların ihtiyaçlarına yönelik yaptıkları çalışmalar için, "Bir taraftan Ankara'daki muhtar evi inşaatımız da devam ediyor. Bir taraftan da muhtarlık binalarımızın yerel mimariye uygun şekilde yapılmasına ilişkin proje çalışmalarını tamamladık, ihale aşamasına geldik, ihtiyaçları belirledik ve bir takvim çıkardık. Muhtarlarımızın bizlerden öncelikli beklentilerinden olan 'Muhtarlıklara güvenlik kamerası koyma' projesinde de çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 'Maks Projesi'nin muhtar modüllerini kullanıma açmıştık ve bu modül, deyim yerindeyse dijital alanda elimiz kolumuz oldu" diyen Soylu şu cümleler ile dikkat çekti;

"Biz Cumhuriyetin ikinci asrında kendimiz gibi yaşayacağız, medeniyet değerlerimizde ne varsa, onu yaşayacağız, milli irade ne diyorsa onu yaşayacağız, dışarıdan ithal anlayışlarla bir gelecek inşa etmek niyetinde değiliz,kendi aklımızı ve izanımızı, kendi özümüzü rehber edinmeye devam edeceğiz"