Spiker Ece Üner Show Tv'yi Bıraktı!

Show Ana Haber Bülteni'nin sevilen spikeri Ece Üner, Kanal D ile anlaştı. 7 yıldır Show TV ile ana haber bültenini sunan Üner'i kadrosuna alan Kanal D'den  açıklama geldi.

Televizyon 30.06.2021 - 13:10 30.06.2021 - 13:12 Berkay Keskin

Kanal D tarafından yapılan açıklamada, "Ece Üner, izleyicisi ile çok yakında Kanal D'de buluşmaya hazırlanıyor. Deneyimli haberci yeni bir reality şov formatı ile izleyici karşısında olacak"  ifadeleri kullanıldı.

NTV, CNN Türk ve Habertürk   yoğun izleyici kitlesine sahip kanallarda çalıştıktan sonra Ocak 2014 yılından  beri Show TV'de olan  Ece Üner, bundan sonra Kanal D ekranlarında olacak.

Kanal D Rkranlarında İzleyici ile Buluşacak

Kanal D  tarafından yapılan açıklamada, "Ekranın güvenilir yüzü Ece Üner, izleyicisi ile çok yakında Kanal D'de buluşmaya hazırlanıyor. Deneyimli haberci yeni bir reality şov formatı ile izleyici karşısında olacak. Ece Üner, çok yakında hafta içi her gün Kanal D'de" ifadeleri kullanıldı.

Ece Üner Kimdir?

21 Temmuz 1981  tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Ece Üner, bir dönem CNN Türk'te genel müdürlük  görevinde  bulunan Dinç Üner'in kızıdır. Lise eğitimini Koç Özel Lisesi'nde tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi alan Ece Üner ardından, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde,  eğitim ve staj hayatına aynı anda başlayan Üner 2003 Irak savaşı için yabancı haber çevirmeni olarak görev aldı. ardından Avrupa Birliği muhabiri oldu.  Kısa bir süre NTV'de çalıştıktan sonra 2006  yılında CNN Türk'ün spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu.

2007 yılında CNN Türk'te Orkun Yazgan ile beraberYeni Gün adlı haber programını sunmaya başladı.  2009 yılında Habertürk'e geçiş yapan Ece Üner  ardından Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011 yılında ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 5 yıl boyunca Habertürk TV'de yayınlanan Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu.

2014 yılından itibaren Show Ana Haber bültenini sunan Ece Üner şimdilerde ise Kanal D ekranlarında geçiş yaptı.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@