Vaka sayılarının artmasıyla birlikte pek çok sosyal hizmet veren iş yeri kapandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan işletmeler arasında restoranlar, kafeler, halı sahalar kapatıldı.

5 bin TL ikramiye verilecek! Emeklilerin hesaplarına yattı! 5 bin TL ikramiye verilecek! Emeklilerin hesaplarına yattı!

Vaka sayılarının artmasıyla birlikte pek çok sosyal hizmet veren iş yeri kapandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan işletmeler arasında restoranlar, kafeler, halı sahalar kapatıldı. Öte yandan bazı kurum ve kuruluşlarda belli saatler içerisinde müşterisine hizmet vermeye devam ediyor. Sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar sahilinde yeni gelen çalışma saatleri ile mekanların, işletmelerin çalışma saatleri değişti. Kapanan mekanların dışında hala hizmet vermeye devam eden yerler de var. Güzellik salonları, kuaförler, berberler, spor salonları, market ve AVM gibi yerler açık ve müşterisine hizmet vermeye devam ediyor. Ancak bu iş yerlerinin açılış ve kapanış saatleri değişti. Kafalarına göre açıp kapatmalarına izin verilmeyen işletmelere çalışma saatleri ve kurallar koyuldu. Spor salonları ise bunlar arasında en çok merak edilen yerlerden oldu. Spor salonlarının açılıp açılmadığı ve çalışma saatleri merak ediliyor. Spor salonları açıldı mı, açık mı?

Karantina başladığı zamandan beri evlere kapandık ve evde kaldıkça da hareketsizleşmeye başladık. Hareketsiz yaşama geçtikçe de spor yapmaya, hareket etmeye çalışır olduk. Hareket etmek istedikçe de spor salonlarına gitmek isteyen kişi sayısı arttı. Spor yapmak isteyen vatandaşlar, spor salonlarının açık olup olmadığını araştırıyor. Diğer birçok işletmenin kapalı olması ve hizmet vermemesi, vatandaşın aklını karıştırdı. Aklı karışan vatandaşlar da soluğu internette aldı. Spor salonları açık mı?Spor Salonları Açık Mı?

Binlerce kişinin merak ettiği sorulardan olan spor salonları açık mı, sorusuna merak edenlerin sevineceği bir cevap vereceğiz. Birçok iş yeri, işletme kapalı olsa da spor salonları açıktır. Yasaklardan etkilenmeyen spor salonlarının çalışma saatleri değiştirilmiştir. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni çalışma saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecektir.

Spor salonları vatandaşların kullanımına açıktır. Spor salonuna gitmek isteyen veya giden kişilerin maskeleri ile sosyal mesafe kurallarına uyarak spor yapmaları gerekmektedir. Kalabalık olan saatlerde spor salonuna gitmemeniz önerilir. Günün daha sakin ve boş saatlerinde spor salonlarına gitmek sağlık açısından daha iyi olacaktır.

Spor Salonları Kaça Kadar Açık?

Spor salonlarının açık olmasını duyan vatandaşlar, spor salonlarının çalışma saatlerini araştırmaya başladı. Spor salonları, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen saatler içinde açık olup müşterisine hizmet verecektir. Ayrıca spor salonlarının çalışma saatleri, her salon için farklıdır. Genelikle 7-8 gibi açılan salonlar akşam 8-9'a kadar açıktır. Hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının 9'da başladığını göz önünde bulundurursak, spor salonlarının da en geç 20:30'da kapanacağını söylemek doğru olur. Öte yandan hafta sonu sokağa çıkma yasağı olduğu için hafta sonu spor salonları kapalıdır. Hafta sonu; Cumartesi ve Pazar günü spor salonları kapalıdır.Spor Salonları Kapanacak Mı?

İlk koronavirüs salgınında birçok işletmeyle birlikte spor salonları da kapanmıştı. Tamamen kapatılan spor salonları uzun bir süre müşterilerine hizmet veremedi. Spor salonları yasakların kalkmasıyla birlikte açılmıştı. Açılan spor salonları hala açıktır. Aralık ayında gelen yeni koronavirüs tedbirleri ile spor salonlarının kapatılacağı düşünülmüştü. Ancak halı saha gibi spor alanları kapatılsa da spor salonları açık kalmaya ve müşterisine hizmet etmeye devam etmiştir. İkinci dalganın gelmesi, vaka sayılarının artması spor salonlarını etkilememiştir. Spor salonlarının kapatılması ile ilgili bir dilekçe gelmemiştir.

Vaka sayılarında olan artış, yeni gelecek olan yasaklar ile spor salonlarının kapatılacağı iddia edildi. Ancak genel duruma bakıldığında spor salonlarının kapatılma durumunun gündemden kaldırıldığını söyleyebiliriz. Kapatılması düşünülen ve gündeme gelen spor salonları yeni bir karar gelmediği sürece kapatılmayacak. 81 ilde sosyal mesafe, hijyen kuralları ve koronavirüs önlemlerine uyulduğu sürece spor salonuna gidip spor yapabilirsiniz.