Emre Çolak’ın Galatasaray paylaşımını Karagümrük affetmedi!

Fatih Karagümrük forması giymesine rağmen şampiyonluk yarışında gönlünün Galatasaray'dan yana olduğunu açıklayan ve "Mayıslar bizimdir" paylaşımı yapan Emre Çolak özür diledi. Profesyonellik ve duygusallık arasındaki çizgiyi aştığını kabul eden futbolcuyu ise Fatih Karagümrük affetmedi. Kulüpten yapılan açıklamada Emre Çolak'ın geçici süreliğine kadro dışı kaldığı belirtildi.

emre_çolak_karagümrük

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galatasaray alt yapısından çıktıktan sonra 2009 yılında A takıma yükselen Emre Çolak, 2016’ya kadar top koşturduğu sarı-kırmızılı takımla 3 defa lig şampiyonluğu kazanan Emre Çolak daha sonra İspanya’nın Deportivo takımına transfer olmuştu. Suudi Arabistan’ın Al Wahda takımına kiralık olarak gönderilen Çolak, yeniden Deportivo’ya döndükten sonra bu yıl ara transfer döneminde Karagümrük ile sözleşme imzalamıştı. Galatasaray ile Süper Lig’de başarılara imza atan ancak yurt dışında inişli çıkışlı bir grafik sergileyen 29 yaşındaki futbolcu, son zamanlarda yaptığı şampiyonluk yorumuyla gündeme geldi.

“Şike iddiaları ortaya atılabilir”

Süper Lig’deki şampiyonluk yarışına dair değerlendirmelerde bulunan Emre Çolak, Beşiktaş’ın avantaj sahibi olduğunu ancak Galatasaray’ın şampiyon olmasını istediğini belirtti. Bu açıklamaların ardından Emre Çolak eleştirilerin odağına yerleşti. Bir kulüp çatısı altında top koşturan bir futbolcunun başka takımlarla ilgili bu tarz açıklamalarının profesyonelce olmadığı kaydedildi. Karagümrük forması giyen Emre Çolak’ın, Galatasaray ile karşılaşacağı maçlarda “şike” iddialarının ortaya atılacağı belirtildi. Geçmiş yıllarda sarı-kırmızılı takımla başarılara imza atan oyuncunun, 10 Nisan’da yapılacak Galatasaray-Kasımpaşa maçında istenen performansı gösteremeyebileceği kaydedildi.

“O ince çizgiyi aştım, özür dilerim”

Galatasaray’ın şampiyon olmasını dilediğini belirten ve “İçimiz bir dışımız bir, Mayıslar bizimdir” paylaşımında bulunan Emre Çolak, hatasını anlayınca paylaşımı sildi. Süper Lig’deki şampiyonluk yarışıyla ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı özür dilediğini söyleyen Emre Çolak, 11 yaşında adım attığı Galatasaray tesislerinde futbol yaşamının şekillendiğini hatırlattı. Yaptığı duygusal açıklamaların yanlış anlaşılabileceğini fark ettiğini kaydeden Çolak, “profesyonellik ile duygusallık arasındaki ince çizgiyi aştığını” kabul etti ve özür diledi. Oyuncunun bu açılmalarının ardından olayı değerlendiren Fatih Karagümrük kulübü, Emre Çolak’ın kötü niyetle hareket etmediğini bildiklerini belirtti. Buna rağmen bu açıklamaların kulübün ilkelerine ve profesyonel değerlere uymadığını bildire Karagümrük, Emre Çolak’ın geçici süreliğine kadro dışı bırakıldığını bildirdi.