Sputnik V ile ilgili Türk halkına çok iyi haber!

Sputnik V koronavirüs aşısının Türkiye’de üretilmesiyle ilgili Rusya’nın anlaşma sağladığı Viscoran İlaç firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, üretimde ilk olarak Türkiye'nin ihtiyaçlarına cevap verileceğini bildirdi.

Sağlık 28.04.2021 - 06:08 04.05.2021 - 04:18 İlan35

RDIF (Rusya Doğrudan Yatırım Fonu), Covid-19 (yeni tip koronavirüs)’a karşı geliştirilmiş Sputnik V aşılarının Türkiye'de üretimi konusunda önceki gün Viscoran İlaç Sanayii Anonim Şirketi ile anlaşma yaptı.

Viscoran İlaç Sanayii A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Öztürk Oran, Sputnik V aşısının Rusya ile ortak üretilmesi süreci ile ilgili olarak Haber Global'den Can Mumay'ı bilgilendirdi. Sputnik V aşısının üretimi ile ilgili ilk olarak Türk halkının ihtiyacının karşılanacağı müjdesini veren Öztürk Oran, “Tabii ki ilk olarak Türkiye’mizin ihtiyaçlarına karşılık verilecek. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının ihtiyaç duyması durumunda ilk olarak kendi ülkemize, ardından fazla üretim sonrası ülkemizin de ihtiyacının kalmaması durumunda aşılar Rusya’ya verilecek.” şeklinde konuştu.

Viscoran İlaç Sanayii tarafından önceki gün yapılan bilgilendirmede şu ifadeler kullanılmıştı:

“Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile imzalanan sözleşmenin bir parçası olarak Viscoran İlaç Sanayii A.Ş., ilaç sektöründe diğer lider yerel ilaç üreticileriyle ortaklık yapma hususuna destek vermektedir. Hâlihazırda CinnaGen ilaç firmasıyla teknoloji transferi sonuçlanma aşamasındadır ve genel kapasite oranının artırılması amacıyla öteki iki üretim tesisiyle görüşmeler de devam etmektedir.”

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@