SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek bayram ikramiyesi için tarih belli oldu mu? Ramazan Bayramı ikramiyesi ayın kaçında ödenecek? Ödeme takvimine dair detaylar ve çok daha fazlası haberimizde olacak.

SSK ve Bağ-Kur üzerinden emekli olanların sorduğu ikramiye ödemesinin tarihi hakkında güncel bilgiler iletildi. Vatandaşlar, ödemelerin ne zaman hesaba yatırılacağını merak ediyor. Öte yandan SGK'dan emekli olan milyonlarca vatandaşa verilen bu ödemenin miktarı ve tarihi hakkında detayları paylaşalım.

Kaç TL Ödeme Yapılacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak ikramiye ödemesinin miktarı 2000 TL olarak belirlendi. 1100 TL olan emekli ikramiyesi 900 TL zamlanmış oldu.

TCKN’ye 20.000 TL ödeme! Yalnızca o bankada var TCKN’ye 20.000 TL ödeme! Yalnızca o bankada var

Kimler Bayram  İkramiyesi Alabilir?

Bayram ikramiyesi yalnızca SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilmemektedir. Aynı zamanda  emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri almakta olan vatandaşlara da 2000 TL ödeme yapılacaktır.

Bayram İkramiyesi Ödeme Takvimi

Ramazan Bayramı ikramiyesi, bayramın 21 Nisan'da başlayacağını dikkate alırsak, bir hafta öncesinden hesaplara yatırılacaktır. Bu da 10 - 16 Nisan 2023 tarihleri arasında yatırılacağı anlamına geliyor. Gelişmeleri bakanlıklardan gelecek açıklamalar üzerinden takip edeceğiz. Henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.