SSK, BAĞ-KUR emeklisi ile dul ve yetim aylığı alanlara son dakika haberi! Maaşlar 4.000 TL’ye yükseldi, Kasım ayı müjde ayı oldu! Milyonlarca emekli yıl sonunu büyük bir heyecanla Beklerken kasım ayı için emeklilere ve dul ve yetim aylığı alanlara güzel haberler veriliyor. Beklenmedik zam haberi emeklilerin bütçesini rahatlatacak gibi görünüyor. Her gün arama motorunda emekli vatandaşlar tarafından yeni zam oranları yoğun bir şekilde araştırılırken hafta sonunda Müjdeli Haber ajanslara düştü. Emekli maaşlarına zam geliyor hem de en düşük emekli maaşı 4.000 TL yükseliyor. Emekli zam oranları ve detaylı bilgiler haberimiz de sizleri bekliyor…

2022 emekli zam oranları milyonlarca emekli vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Bildiğiniz üzere emekliler son olarak Temmuz ayında zam almıştı. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alan emeklilerin hak sahipleri de her altı ayda bir enflasyon oranları doğrultusunda zam alıyordu. Memur emeklisinin maaşları ise geçtiğimiz günlerde yapılan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda belli oldu. Ancak Yeni yılda memur emeklisi için beklenen bir haber daha var. Memur emeklisi enflasyon farkını da maaşlarına ek olarak kalacak. 2022 yıl zam oranları şimdiden büyük bir heyecanla beklenirken kulislerden yeni bilgiler sızmaya da devam ediyor.

ssk-bag-kur-emeklisi-ile-dul-ve-yetim-ayligi-alanlara-son-dakika-haberi-maaslar-4000-tlye-yuksel-1

ZAM ORANLARI KULİSLERDEN SIZDI

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlar ile dul ve yetim aylığı alan vatandaşlara ocak ayında enflasyon rakamlarının netleşmesi sonucunda zam yapılacak. 2022 emekli zammı yıl sonunda ortaya çıkacak olan 6 aylık enflasyon oranı doğrultusunda verilecek. Ancak kulislerde Ocak zammına ilişkin yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Enflasyon tahminleri yıl sonunda zam oranlarının %8’in üzerinde olacağını söylüyor. Zaten şu ana kadar 3 aylık zaman diliminde çıkan enflasyon oranı yüzde 4.23 oldu. Enflasyon artışını bu şekilde devam etmesi durumunda SSK ve BAĞ-KUR emeklisi %8 üzerinde bir zam alacak. Merkez Bankası'nın tahminlerine göre zam oranının yüzde 8.56 olacak.

ssk-bag-kur-emeklisi-ile-dul-ve-yetim-ayligi-alanlara-son-dakika-haberi-maaslar-4000-tlye-yuksel-2

EMEKLİ MAAŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ OLACAK

Merkez Bankası beklenti anketi doğru çıkarsa yani enflasyon %8.56 oranında açıklanırsa yılbaşında emeklilerin maaşını da büyük bir artış yaşanacak.  En yüksek emekli maaşının 4000 TL'yi geçmesi beklenirken en düşük emekli maaşı ise asgari ücret seviyelerinde olacak. Zaten emekli vatandaşların da bu yönde beklentileri vardı. Şu anda en düşük emekli maaşı 2 bin liranın altında kalıyor. Yapılan zamla birlikte en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine çekilirse emekli vatandaşlar da rahat bir nefes alacak.

ssk-bag-kur-emeklisi-ile-dul-ve-yetim-ayligi-alanlara-son-dakika-haberi-maaslar-4000-tlye-yuksel-3

EKİM AYI RAKAMLARI AÇIKLANACAK

Emekli maaşlarını doğrudan etkileyen enflasyon oranları ile ilgili yılın ikinci yarısında ilk 3 aylık verileri geçtiğimiz günlerde belli oldu. Şimdi ekim ayı enflasyon rakamları bekleniyor. 2021 ekim ayı enflasyon verileri 3 Kasım tarihinde açıklanacak. TÜİK tarafından yapılan açıklama sonrasında emekli zam oranları biraz daha netleşmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde toplu sözleşme görüşmeleri ile 2022 yılı zam oranlarını öğrenen memur emeklisi de enflasyon farkı için enflasyon rakamlarının açıklanmasını bekliyor.