SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi için son şans! 30 Kasım tarihine kadar başvurun, 1500 TL hemen hesaba yatsın. Emekliye ek ödeme fırsatları için yolun sonuna gelindi. Milyonlarca emeklinin faydalandığı ödemeler 30 Kasım 2021 tarihinde sona eriyor. Bu nedenle bankalar kampanyaları hakkında son bir bilgilendirme yayınlayarak emeklileri bir an önce bu fırsatı değerlendirmeye davet etti. SSK, bağ-Kur ve memur emeklisi faydalanabilirken aynı zamanda ödemeler dul ve yetim aylığı alanlar için de geçerli oluyor. Peki 1500 TL emekliye ek ödeme için ne yapmak gerekiyor? Emekliye ek ödeme için başvuru nasıl yapılır?

Yavaş yavaş yolun sonuna doğru ilerlerken bankaların promosyon döneminde sona geliyor. Özellikle hala bankasına seçip promosyon fırsatından yararlanmanız olan emekliler için son duyuru geldi. Bankalar yaptıkları açıklamalarla Emekliye promosyon ödemesi döneminin sona yaklaştığını ve 30 Kasım tarihine kadar emekli vatandaşların başvuru yapmaları gerektiğini açıkladı. Bildiğiniz üzere Emekliye promosyon ödemesi tüm bankalar tarafından yapılıyor. Ancak promosyon fırsatından değerlendirme faydalanmak için emekli vatandaşların Öncelikle Bankası'nı seçmesi ardından da maaşını taşıyarak 3 yıl boyunca kalma taahhüdünü imzalaması gerekiyor. Peki hangi banka ne kadar promosyon veriyor? Emekliye promosyon başvurusu nasıl yapılır?

ssk-bag-kur-ve-memur-emeklisi-icin-son-sans-30-kasim-tarihine-kadar-basvurun-1500-tl-hemen-hesab-1

HANGİ BANKA NE KADAR EMEKLİ PROMOSYONU VERİYOR?

Emekliye banka promosyonu 2018 yılında başlamıştı. 3 yılda bir emekli vatandaşlar kendilerine en uygun teklifi veren bankayı seçerek maaşlarını taşımaları durumunda promosyon ödemesinden faydalanabiliyor. Banka promosyonu imkânını değerlendirmek isteyen emekliler nisan ayında başlayan sürecin sonuna geldi. Şu anda birçok banka farklı tutarlarda maaşa göre ödeme yapıyor. Emekli promosyon ödemeleri güncel olarak 500 TL ile 1800 TL arasında değişiyor. Bazı bankalar ek koşullar sunarak ek ödemede veriyor. Örneğin Garanti Bankası maaşını taşıyan Emeklilere promosyon ödemesi yapmanın yanında yakınını getiren emeklilere de ek olarak kişi başına 150 TL ödeme yapıyor.

ssk-bag-kur-ve-memur-emeklisi-icin-son-sans-30-kasim-tarihine-kadar-basvurun-1500-tl-hemen-hesab-2

EMEKLİYE PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yıl sonu gelmeden Emekliye promosyon ödemesi fırsatını yakalamak isteyen emekler için başvurular hala devam ediyor. Bazı bankalarda süreç 30 Kasım 2021 tarihinde sona erecek. Bu tarihe kadar banka şubelerine giderek ya da e-devlet üzerinden maaş taşıma işlemlerini gerçekleştiren emekliler promosyon ödemesi alabilecek. Banka ile aranızdaki sözleşme imzalandıktan hemen sonra da maaşınıza göre alacağınız promosyon tutarı banka hesabına geçecek. Promosyon ödemesi alanların daha sonra cayma şansı bulunuyor ancak banka değiştirmeniz durumunda aldığınız promosyon tutarını geri iade etmeniz gerekiyor. O nedenle de en başta iyi düşünüp karar vermeli ve en cazip teklifi sunan bankayı tercih etmelisiniz. Ayrıca Birçok banka emekli müşterilerine özel olarak kredi ve kredi kartlarında da özel fırsatlar sunuyor. Avantajlı kredilerden faydalanmak için de banka şubesine giderek doğrudan promosyon sözleşmesi aşamasında yetkililerle görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.