Milyonlarca emeklinin gözü kulağı sonunda beklenen haberde! Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK) emeklilerini ilgilendiren bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli oldu. Bu müjdeli haberi almak için emekliler sabırsızlanıyor. İşte, beklenen ödeme tarihleri ve detaylar...

Bayramlar, toplumumuzda özel bir yere sahiptir. Emekliler de bayram dönemlerinde aldıkları ikramiyelerle sevdikleriyle güzel zamanlar geçirme fırsatı buluyorlar. Bu yılın bayram ikramiyesi ödeme takvimi de SSK ve Bağ-Kur emeklileri için açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuru ile bu beklenen haberi emeklilere iletmiş oldu.

Buna göre, bayram ikramiyeleri 2-5 Nisan tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacak. Bu güzel haberle birlikte emekliler, Ramazan Bayramı öncesinde maddi anlamda rahat bir nefes alacaklar.

Ödemelerin detaylarına göz atacak olursak, SSK emeklileri için ödeme günleri farklılık gösterecek. Gelir ve aylık alan SSK emeklileri, ödemelerini maaş takvimine göre alacaklar. Örneğin, ödeme günü ayın 17 ve 18’i olan emeklilere 2 Nisan'da, 19, 20, 21, 22’si olanlara 3 Nisan'da, 23, 24, 25, 26’sı olanlara ise 4 Nisan'da ödeme yapılacak.

Ziraat bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-8 Arasında Olanlara, 88000 TL Ödeme Veriyor! Ziraat bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-8 Arasında Olanlara, 88000 TL Ödeme Veriyor!

Emekli Sandığı (4(c)) kapsamında aylık alanlar için ödeme takvimi de netleşti. Her ayın 1 ile 5’i arasında aylık alan emeklilere, 1 ve 2 olanlara 2 Nisan, 3, 4 ve 5 olanlara aylıkları ile birlikte aynı günde olmak üzere 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek.

Bu ödemeler, emeklilerimizin bayram coşkusunu arttıracak ve sevdikleriyle daha keyifli bir bayram geçirmelerine olanak sağlayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilere yönelik bu tür desteklerle, onların yaşam standartlarını yükseltmeye ve mutlu bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmaya devam ediyor.