SSK, SGK, Bağ-Kur ile Kamu Personeline 500 TL Zam Geliyor! Yeni güne tüm emekliler maaşlarına yapılan 500 TL zam ile uyanabilmesi mümkündür. Son dakika yapılan duyuru sonrasında bütün emekliler için uygulanacak zam tutarının 500 TL olması bekleniyor. Bu demek oluyor ki SGK, SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin tamamına Ekim ayında toplamda 500 TL zam yapılması için plan yapılıyor.

Bağ-Kur, SSK, SGK ve memur emeklileri için Ekim ayında toplamda 500 TL zam yapılacak. Mevcut düzenlemenin hayata geçirilmesi konusunda ise son günlere gelindi. 2021 yılı içerisinde emekliler için verilen bayram ikramiyeleri ile Temmuz ayı zammı sonrasında birde promosyon haberleri gelmişti.

Emekliler artık yeni bir güne 500 TL gibi bir tutarda maaşlarına yapılan zam haberi ile uyanabilmesi an meselesidir. Gerçekleştirilen duyuru sonrasında bütün emekliler için uygulanacak olan zam tutarının ise 500 TL olması bekleniyor. Hiçbir şekilde kişinin emekli olduğu kurum fark etmeksizin Ekim ayında 500 TL bir ek zam ile maaşlarını alabilirler.

Seyyanen uygulanması planlanan intibak yasasının ardından yapılacak zam emekli maaşlarında iyileştirmeye gitmesi bekleniyor. Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün tarafından da konu hakkında açıklamalar gerçekleştirildi. Emeklilerin bu dönem içerisinde rahatlatılacağına dikkat çekildi.

Ekim Ayında Maaşlar Artıyor

SSK, SGK, Bağ-Kur ile memur emeklilerini yakından ilgilendiren maaş zammı Ekim ayında uygulanarak ödemelerin yapılması planlanıyor. Ek ödeme sonrasında maaşların hesaplara geçirilmesi sonrasında vatandaşlara seyyanen zam yapılacaktır. Ekim ayı maaşlarına yansıtılması planlanan maaş zammı ile birlikte promosyonlar emeklileri rahatlatacaktır.

ssk-sgk-bag-kur-ile-kamu-personeline-500-tl-zam-geliyor-son-dakika-yeni-duyuru1

En Düşük Emekli Maaş Tutarı Ne Kadar Olacak?

TÜED Başkanı Kazım Ergün tarafından yapılan yeni açıklama sonrasında maaşlara ilişkin yeni zammın görüşmelerinin hızlı şekilde devam ettirildiğine dikkat çekerek, hayata geçirilmesinden sonra 2000 yılı sonrasındaki emekli vatandaşlar için maaşları eşitlenmesi hedefleniyor.

Böylelikle Bağ-Kur, SGK, SSK ve memur emeklileri bakımından hiç birisi ayırt edilmeksizin Ekim ayında her vatandaşa 500 TL gibi bir ek zam yapılması planlanmaktadır. 500 TL zam konusunda düzenleme ise hayata geçirilmesi açısından sayılı günler kaldığına da dikkat çekildi.