SSK ve BAĞ-KUR emeklisi yeni yılda açıklanacak olan zam oranlarını büyük bir heyecanla beklerken Emekli sandığı emeklileri ise enflasyon farkı ile birlikte artacak olan maaşlarını merak ediyor. Emeklinin zam oranı henüz Aralık ayı enflasyon verileri açıklanmadığı için netlik kazanmadı. Fakat uzun zamandan beri emekli vatandaşların talep ettiği yeni bir düzenleme gündeme geldi. Yapılacak olan düzenlemenin hayata geçmesi durumunda en düşük emekli maaşına bir ayar çekilecek. Şu anda en düşük emekli maaşı 1500 TL. Ancak uzun zamandan beri emekli vatandaşlar bunun kendilerine yetmediğini ve mutlaka arttırılması gerektiğini söylüyor. Bu konuda hükümet kapsamlı bir düzenleme yapmaya hazırlanıyor.

Milyonlarca emekli vatandaşın maaşını arttıracak yeni bir düzenleme hayata geçecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bu konuda bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan Bilgin’in açıklamasına göre emekli maaşlarının iyileştirilmesi ve en düşük emekli maaşının yükseltilmesi konusunda yeni bir düzenlemeye başlandı. Düzenlemenin hayata geçmesi durumunda şu anda 1500 TL olan en düşük emekli maaşı artacak. En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? yeni yılda emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? 2022 emekli zammı ve detaylar haberimizde...

ssk-ve-bag-kur-emeklisi-icin-ek-zam-duzenlemesi-bakan-duyurdu-en-dusuk-emekli-maasina-ayar-cekil-3

BAKAN BİLGİN’DEN EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK AÇIKLAMA

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlar uzun zamandan bu yana en düşük emekli maaşının yaşam standartlarının çok altında kaldığını belirterek isyan ediyordu. Bu konuda emeklileri mutlu edecek açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. Bakalım Bilgin açıklamasında, "Emekli gelirleriyle, onların düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var. Bu çalışmayı çok kapsamlı bir şekilde yürütüyoruz. Çalışmada mesafe aldıkça bunu kamuoyuyla paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

ssk-ve-bag-kur-emeklisi-icin-ek-zam-duzenlemesi-bakan-duyurdu-en-dusuk-emekli-maasina-ayar-cekil-2

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINA DÜZELTME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yaptığı açıklamada emeklilerle ilgili devam eden çalışmaları olduğunu belirtti. Emeklilerin en düşük maaşının düzeltilmesine ilişkin bir çalışma yürüttüklerini söyleyen bakan Bilgin, çalışmada ilerleme oldukça kamuoyuyla bizzat paylaşacağını söyledi. Düzenleme hayata geçerse emekli vatandaşlara intibak zammı gelecek. Bu da en düşük emekli maaşının artması anlamını taşıyor.