SSK ve bağ-kur emeklisi vatandaşlar yılbaşında ikramiye alıp almayacaklarını merak ediyor. Devlet, yılda 2 defa emeklilere bin 100 TL ikramiye ödemesi yapılıyor. Dini bayramlar öncesinde verilen ikramiyelerin yılbaşında da verilip verilmeyeceği son günlerde en çok merak edilen konular arasına girdi. Sosyal medyada da böyle iddiaların gündeme gelmesi sonrasında milyonlarca emekli vatandaş ve dul ve yetim aylığı alanlar arama motorunda araştırma yapmaya başladı. Peki SSK ve bağ-kur emeklisine 1000 TL yılbaşı ikramiyesi var mı? 2022 yılbaşında emekliye ikramiye verilecek mi gerçek mi?

Emekliye devlet tarafından yılda 2 defa karşılıksız ve geri ödemesiz olarak 1100 TL'lik bayram ikramiyesi veriliyor. Artık yeni yıla sayılı günler kala emekli vatandaşların yılbaşı ikramiyesi içinde beklentileri başladı. Milyonlarca emekli arama motorunda yılbaşında emekliye ikramiye var mı sorusunun yanıtını araştırıyor. SSK, bağ-kur, memur emeklisi ile birlikte dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da yılbaşı ikramiyesi için araştırmalar yapıyor. Peki emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi 2022? yılbaşında emekliye 1000 TL ikramiye var mı?

EMEKLİYE YILBAŞI İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ 2022?

Devlet, her yıl dini bayramlar öncesinde emeklilere bayram ikramiyesi desteği veriyor. 2021 yılı içinde bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde yapıldı. Ancak yeni yıl yaklaşırken emekli vatandaşlar yeniden ikramiye beklentisine girdi. Sosyal medyada da böyle iddialarında ulaşması üzerine Milyonlarca kişi emekliye yılbaşı ikramiyesi verilecek mi araştırması yapmaya başladı. Yılbaşı’nda emeklilere ikramiye ödemesi yapılacağına dair herhangi bir açıklama bulunmuyor. Sosyal medyada emekliye 1000 TL ikramiye söylentisi var ancak bunlar sadece söylentiden ibaret.

2022 EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

2022 emekli ikramiyesi Yine her yıl olduğu gibi dini bayramlar öncesinde ödenecek. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl emeklilerin bayram ikramiyesine 100 TL zam yapılmış ve artık 1100 TL olarak ödenmeye başlanmıştı. 2022 yılında da Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere ikramiye verilecek ancak zam yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil.