SSK ve Bağ-Kur emeklisine can suyu haberi geldi! 1.200 TL'ye kadar maaş artışı olacak, Eylül sonunda fark hesaba geçecek

SSK ve Bağ-Kur emeklisine can suyu haberi geldi! 1.200 TL'ye kadar maaş artışı olacak, Eylül sonunda fark hesaba geçecek! Emekliler bu habere çok sevinecek.

Ekonomi 05.09.2021 - 20:10 05.09.2021 - 20:10 Volkan Arık

SSK ve Bağ-Kur emeklisine can suyu haberi geldi! 1.200 TL'ye kadar maaş artışı olacak, Eylül sonunda fark hesaba geçecek! Emekli maaşlarına Temmuz ayında gelen zam aynı zamanda kurban bayramının da Temmuz ayına denk gelmesi ile birlikte emekliler adeta çifte bayram yaşamıştı. Emekli vatandaşlar için şimdi yılın ikinci yarısında açıklanacak olan enflasyon rakamları Roma açısından büyük önem taşıyor. Milyonlarca memur ve emeklilerin 2022 yılı maaşları 6 aylık enflasyon rakamlarına göre belli olacak. Ancak emeklilerin yüzünü güldürecek haber yılbaşını beklemeden önce geldi. Milyonlarca emekliyi memnun edecek talep Türkiye Emekliler derneğinden geldi. Bu talebin uygulamaya konulması durumunda Maaşlar da 1200 liralık bir artış yaşanacak.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşların yüzünü güldürecek ve yılbaşı öncesinde yeni bir zamla rahat nefes almalarını sağlayacak son dakika gelişmesi yaşandı. Milyonlarca emekli için Türkiye Emekliler Derneği yeni bir talepte bulunarak en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesinde olduğunu ve daha yüksek olması gerektiğini dile getirdi. Türkiye Emekliler Derneği'nin bu talebi kabul edilirse emeklilerin maaşına 1200 TL'ye kadar zam gelecek.

ssk-ve-bag-kur-emeklisine-can-suyu-haberi-geldi-1200-tlye-kadar-maas-artisi-olacak-eylul-sonunda-1

GÜNCEL EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR?

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri yılın ilk 6 aylık dönemine ait enflasyon rakamlarının belirlenmesi ile birlikte Temmuz ayında zam almış ve hemen ardından da kurban bayramı ikramiyeleri hesaplarına yatmıştı. Temmuz'da yapılan yüzde 8.45 oranındaki zam sonrasında en düşük emekli maaşı 2624 lira olmuştu. Güncel emekli maaşları şu şekilde;

OCAK/TEMMUZ

SSK (2000 ÖNCESİ)..... 2.420.....2.624

SSK (2000 SONRASI)...1.500.....1.627

BAĞ-KUR (ESNAF)......1.763.....1.912

BAĞ-KUR (TARIM).......1.662....1.802

EMEKLİ SANDIĞI.........3.020....3.275.

ssk-ve-bag-kur-emeklisine-can-suyu-haberi-geldi-1200-tlye-kadar-maas-artisi-olacak-eylul-sonunda-2

TEMMUZDA EMEKLİLER İÇİN ÇİFTE BAYRAM OLDU

Temmuz ayında emekli maaşı artan vatandaşlara aynı zamanda Kurban Bayramı ikramiyesi sürprizi de yapıldı. Zam sonrasında hemen 1100 TL’lik Kurban Bayramı ikramiyesi alan emekliler adeta Temmuz ayında çifte bayram yapmış oldu. Ayrıca ek ödemelerde de artış yaşandı. Dul ve yetim aylığı olan vatandaşlara da emekli maaşı ile aynı oranda temmuz zammı yapılmıştı.

ssk-ve-bag-kur-emeklisine-can-suyu-haberi-geldi-1200-tlye-kadar-maas-artisi-olacak-eylul-sonunda-3

EMEKLİLER BU GELİŞME İLE İHYA OLACAK

Milyonlarca emekli vatandaş şimdi 2022 yılının zam oranlarının belli olacağı ocak ayını bekliyor. Ocak ayının gelmesi ile birlikte yılın ikinci 6 aylık dönemine ait enflasyon rakamları ortaya çıkacak ve emekli vatandaşlar bu oranda zam olacak. Ancak onun öncesinde Türkiye Emekliler Derneği yeni bir teklif sundu. Türkiye Emekliler Derneği emekli maaşlarının eşitlenmesi için intibak yapılması gerektiğini düşünüyor ve bu yönde taleplerini hükümete iletti. Eğer bu talep kabul edilirse emekli maaşlarına 1200 TL'ye kadar zam gelecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@