SSK ve BAĞ-KUR emeklisini yeni zamlı maaş imkanı! Tüm bildiklerinizi unutun, emekliler yılbaşında çifte maaş alacak! Aralık ayı geldi ve Kasım ayının enflasyon rakamları da belli oldu. Her ay açıklanan enflasyon rakamları özellikle yılbaşında yapılacak olan zamlar için büyük önem taşıyor. Milyonlarca SSK ve bağ-kur emeklisi de enflasyon verileri yakından takip ediyor. Bugün açıklanan kasım ayı enflasyon rakamları ile birlikte emekliler için yeni bir veri daha ortaya çıkmış oldu. Yani yavaş yavaş SSK ve bağ-kur emeklisinin yeni zamlı net maaşları belli olmaya başladı. Peki Yeni yılda SSK ve bağ-kur emeklisi ne kadar zam alacak? 2022 zamlı emekli maaşları ne kadar olacak?

2022 emekli zammı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. TÜİK tarafından bugün kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Bildiğiniz üzere enflasyon verileri emekli zammı için büyük önem taşıyor ve milyonlarca emekli vatandaş tarafından da yakından takip ediliyor. Şu anda net emekli zammının belli olabilmesi için sadece Aralık ayının verileri kaldı. Ancak şimdiden ortaya çıkan rakamlar emeklilerin yılbaşında İhya olacağını gösteriyor. Özellikle SSK ve bağ-kur emeklisi için en yüksek maaş zammı Bu yıl gelecek gibi duruyor. Kasım ayı enflasyon verileri sonrasında yeni tabloda emekliler tarafından araştırılıyor. Peki şu anda güncel tablo nasıl oldu? 2022 emekli maaşı en yüksek en düşük ne kadar olacak?

ssk-ve-bag-kur-emeklisini-yeni-zamli-maas-imkani-tum-bildiklerinizi-unutun-emekliler-yilbasinda-3

EMEKLİ ZAMMI İÇİN BİR VERİ DAHA AÇIKLANDI

SSK ve bağ-kur emeklisi milyonlarca vatandaş enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte zam beklentilerini arttırdı. Bugün emekli zammı için yeni bir veri daha açıklandı. Bildiğiniz üzere Sabah saatlerinde TÜİK tarafından kasım ayı enflasyon rakamları paylaşıldı. TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre Kasım ayında enflasyon yüzde 3.51 oldu. Bu rakamların belli olması ile beraber yılın ikinci yarısına ait 5 aylık dönemde enflasyon yüzde 10.48 olarak gerçekleşti. Yani şu an evde olan verilere göre Ocak ayında SSK ve bağ-kur emeklisine .48 zam yapılacak. Elbette bu rakamlar kesin değil Çünkü hala aralık ayı rakamları belli olmadı. Fakat bunun altına inmesi için Aralık ayında Enflasyonun 0 çıkması gerekiyor Bunun da pek mümkün olduğu söylenemez. Şimdiden SSK ve bağ-kur emeklisi için Yılbaşından sonra yüzde 11 civarında bir zammın Kesin olduğunu söyleyebiliriz. Aralık ayı verileri de göz önünde bulundurulduğunda son tahminler ise 'ün üzerinde görünüyor.

ssk-ve-bag-kur-emeklisini-yeni-zamli-maas-imkani-tum-bildiklerinizi-unutun-emekliler-yilbasinda-2

MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ NE KADAR ZAM ALACAK?

SSK ve bağ-kur emeklisi doğrudan enflasyon rakamları oranında zam alacak. Memur ve memur emeklisi ise geçtiğimiz aylarda yapılan toplu sözleşme zamlarının üzerine ek olarak enflasyon farkı alacak. Toplu sözleşme görüşmelerinde %5 zam alan memur ve memur emeklisinin enflasyon farkı olarak da yüzde 7'nin üzerinde zam olacağı tahmin ediliyor. Memur ve memur emeklisi için Ocak ayında beklenen zam oranı ise yüzde 12.48 oldu. Ancak kesin veriler için aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. Ocak ayının 3. günü enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte yeni Zamlı emekli maaşları da netleşmiş olacak.