1976'da vizyona giren ve çekilen devam filmleriyle sinema dünyasına damga vuran boks filmi Rocky'de Rocky Balboa isimli boksörü canlandıran Sylvester Stallone'den hayranlarını heyecanlandıran bir açıklama geldi. Unutulmaz Roscky Balboa karakterine hayat

1976'da vizyona giren ve çekilen devam filmleriyle sinema dünyasına damga vuran boks filmi Rocky'de Rocky Balboa isimli boksörü canlandıran Sylvester Stallone'den hayranlarını heyecanlandıran bir açıklama geldi. Unutulmaz Roscky Balboa karakterine hayat veren Slyvester Stallone, bir dizi projesi üzerinde çalıştığını söyledi. Rocky Balboa'nın geçmişini anlatacak bir dizi projesi için kollarını sıvadığını aktaran ünlü oyuncu, Rocky hayranlarının heyecanlanabileceğini zira bu projenin yakın zamanda yayınlanacağını kaydetti.


"10'ar bölümden oluşacak birkaç sezon olacak"


Rocky'nin geçmişiyle ilgili bir projenin yapılıp yapılmayacağı sorusunun kendisine uzun süredir geldiğini kaydeden 74 yaşındaki ünlü aktör, hayranların beklediği Rocky'nin geri geleceğini belirtti. Gelen tepkilerden anladığı kadarıyla seyircinin bu projeye bir hayli ilgi göstereceğini aktaran Stallone, senaryoyu henüz yazmaya başladığını vurguladı. Rocky karakterinin derinlemesine işlemek istediğini söyleyen Stallone, dizinin 10'ar bölümden meydana gelen birkaç sezondan oluşacağını sözlerine ekledi.


Rocky filmleri sinema tarihine damga vurdu!


Stallone'nin açıklamasına göre dizinin geçeceği zaman diliminde Rocky henüz bir şampiyon değil, boksör olma yolunda mücadele eden genç birisi olacak. Dizide Rocky'nin özel hayatı ve yaşadığı süreçlerin üzerinde bıraktığı etkiler işlenecek. İlk filmi 1976 yılında gösterime giren Rocky serisi, sinema tarihine damga vurdu. İlk filmin ardından 1990'a kadar toplamda 5 Rocky filmi çekildi. 2006 yılında Rocky Balboa adıyla gösterime giren filmde Talia Shire ve Burt Young da yer almıştı.Rocky serisi, 2015 ve 2018'de gösterime giren iki Creed filmiyle devam ediyor. Bu seride ise artık emekli bir boksör olan Rocky, ringde ölen en büyük rakibi Apollo Creed'in oğlu Adonis Creed'in koçu rolünde yer alıyor.