Star Wars hayranları bir süredir, evrende geçecek yeni film ve dizilerin açıklanmasını dört gözle bekliyordu. Bu evrenin hayranları sonunda beklediği müjdeli haberi aldı.

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Üzen Hayat Hikayesi İle Gündem Oldu! Çok Daha Fazlası Var... Masterchef Mehmet Yalçınkaya Üzen Hayat Hikayesi İle Gündem Oldu! Çok Daha Fazlası Var...
Star Wars hayranları bir süredir, evrende geçecek yeni film ve dizilerin açıklanmasını dört gözle bekliyordu. Bu evrenin hayranları sonunda beklediği müjdeli haberi aldı. Investor Day adlı etkinlikte, Star Wars evreninin yeni film ve dizileri belli oldu. Obi-Wan Kenobi'nin hayatını odağına alacak dizide Darth Vader karakterini Hayden Christensen’in canlandıracağı aktarıldı. Christensen, daha önce Anain Skywalker karakterine de hayat vermişti.Verilen haberde en fazla dikkat çeken projenin 2023'te vizyona girecek Rogue Squadron isimli film olduğu belirtildi. Filmin yönetmenlik koltuğunda Wonder Woman filmlerini de yöneten Patty Jenkins'in oturacağı kaydedildi.Öte yandan "The Mandalorian" dizisiyle aynı zaman diliminde geçecek "Rangers of The New Republic" isimli dizi de duyuruldu.The Mandalorian adlı dizide de yer alan ve bu evrenin önemli karakterlerinden olan Ahsoka Tano'yu anlatacak "Ahsoka" dizisinin duyurulması da heyecan yarattı. Dizinin başrolünde Rosaria Dawson'ın yer alacağı ifade edildi. Rogue One'dan önceki dönemin ele alınacağı "Star Wars: Andor" dizisinin 12 bölüm olarak yayınlanacağı 2022'de gösterileceği duyuruldu.Evrenin önemli karakterlerini ve dönemlerini alacak diğer diziler; Lando Calrissian, Star Wars Visions (kısa animasyon), Willow, Star Wars Acolyte, Star Wars: A Droid Story ve Star Wars: The Bad Batch olarak duyuruldu.