Starbucks kahve fiyatlarına Mayıs ayı itibarıyla zam yaptı. 2023 yılı Mayıs ayı güncel Starbucks kahve fiyatları kaç TL'den satışa sunuluyor. Americano, Cool Lime, White Mocha ve diğer kahvelerde son durum...

Starbucks, son dönemde kahve fiyatlarına oldukça yüklü miktarlarda zam yapıyor. Öyle ki 2023 yılında bir süredir zam yapmayan ünlü kahve zinciri, şu sıralar aldığı zam kararı ile gündemde. Pek çok kişinin zamanla tercih etmeye başladığı ve vazgeçilmez kahve zincirleri arasında gösterilen Starbucks, bu fiyat artışıyla birlikte tepki çekti. Enflasyonun arttığı ve alım gücünün düştüğü şu sıralarda güncel kahve fiyatlarını sizlerle paylaşacağız.

Starbucks Güncel Kahve Fiyatları (Mayıs 2023)

Americano küçük boy 42 lira, orta boy 47 lira, büyük boy ise 53 liradan satışa sunuluyor.

White Mocha  küçük boy 63 lira, orta boy 72 lira, büyük boy ise 80 liradan satışa sunuluyor.

Starbucks'ın tatlı kahve fiyatlarında da artış meydana geldi. Soğuk tatlı sevenlerin vazgeçilmezi haline gelen Berry Hibiscus Refresha, küçük boyu 62 lira, orta boyu 69 lira, büyük boyu da 76 liradan satışa sunulmakla. Son zamla birlikte tatlı fiyatları ciddi oranda arttı.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Cool Lime Refresha hayranları ise artık zamlı fiyat üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirilebilecek. Gelen bilgiler doğrultusunda küçük boy 62 lira, orta boy 69 lira, büyük boy 76 liradan satışa sunuluyor.

starbucks_11zon

Kahve Lüks Hale Geldi!

Gelen son zamlarla birlikte, dışarıda kahve içmek eskisine göre çok daha pahalı hale geldi. Tüm bunların yanı sıra, kahvedeki artışın müşteri kitlesinin daha yerel kahvecilere yönelebileceği veya fiyatı daha ucuz tutan kahvecilerin değer göreceği anlamına gelebilir.