Steam'den açıklama geldi, indirim haftası başlıyor!

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği Steam'in Golden Week Sale (Altın Hafta İndirimi) duyurusu nihayet geldi. Yapılan açıklamaya göre bu akşam 20.00'de başlayacak Steam indirimleri 6 Mayıs'a kadar sürecek. Birçok oyunda yüzde 90'a varan indirimler yapıla

Teknoloji 29.04.2021 - 09:56 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Oyunseverlerin çevrimiçi olarak oyun satın alabildikleri ve bilgisayarına indirebildikleri dijital oyun dağıtım platformu olan Steam'in indirim dönemine girmesi oyunseverleri heyecanlandırdı. Platformun oyuncuları heyecanlandıran Golden Week Sale (Altın Hafta İndirimi) kampanyasıyla ilgili ayrıntılar netleşti. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan Steam, indirim için Japonya'daki tatil dönemini seçti. Oyunseverlerin Steam indiriminin tarihine ilişkin merakı da giderilmiş oldu.

Altın Hafta İndirimi ne kadar sürecek?

Oyunseverler tarafından merakla beklenen ve Golden Week Sale adı verilen indirim döneminin 29 Nisan - 6 Mayıs 2021 tarihleri arasını kapsadığı aktarıldı. Steam'deki söz konusu indirimlerin Türkiye'de 29 Nisan günü saat 20.00'de başlayacağı aktarıldı. Golden Week Sale döneminde birçok oyunda büyük indirimlere gidilecek, bazı oyunlar ücretsiz olarak sunulacak. Fiyatı düşecek oyunlara ilişkin ise herhangi bir açıklama gelmedi. 

"Yüzde 90'a varan indirimlere hazır olun"

Steam paltformu tarafından yapılan duyuruya göre yüzde 90'a ulaşan indirimlerin yapılacağı ve oyunseverlerin memnun kalacağı ifade edildi. Steam'in bu açıklaması "Altın Hafta İndirimleri'ni" bekleyen oyuncuları heyecanlandırdı. Steam geçen yıl 30 Nisan - 6 Mayıs arasında indirime girmişti. İndirim döneminde Dark Souls 3, Monster Hunter World, Resident Evil 2 Remake, Devil May Cry 5 ve Dark Souls 2 gibi oyunların fiyatı büyük oranda düşmüştü. Gelen iddialara göre bu yıl da daha çok Japonya merkezli oyunların indirime girecek. Bunun gerçek yanıtını almak için ise oyuncular bu akşama kadar beklemek zorunda.

Steam kullanmanın avantajı ne?

Steam hesabı sayesinde başka bir bilgisayarda oyunun indirmeye gerek kalmadan direkt olarak oynanabilir olması, Steam'in en önemli özelliklerinden biri olarak gösteriliyor. 2003 yılında kurulan Steam'in yaz indirimleri ve Black Friday döneminde yaptığı indirimlerin, platformun popülerlik kazanmasındaki en büyük etkenlerden biri olduğu biliniyor.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@