Netflix’in en çok sevilen dizileri arasında yer alan Stranger Things yeni sezon fragmanı ile dizi severleri heyecanlandırdı. Stranger Things’in dördüncü sezon yayın tarihi belli oldu. İşte merak edilenler…

İlk bölümü 15 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan Stranger Things, dördüncü sezonu dizi severler tarafından merakla bekleniyor. Dizinin yeni fragmanı izleyicileri heyecanlandırdı. Yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığını Duffer kardeşlerin üstlendiği Stranger Things dizisi hikayesi ile izleyenleri etkisini altına almayı başarıyor. Bakalım dizinin dördüncü bölümünde neler var ve ne zaman yayınlanacak.

3_1280x720-7

 Stranger Things’in 4.Sezonu Geliyor!

Yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığını Duffer kardeşlerin üstlendiği Stranger Things dizisi ilk bölümden bu yana hikayesi ile bütün izleyenleri etkilemeyi başardı. Duffer kardeşler 1980’li yıllarda geçen zaman çizelgesini oluşturdu. Dizideki bazı temalar ve yönler Steven Spielberg, John Carpenter ve Stephen King tarafından oluşturulan eserlerden uyarlanarak yapıldı. Dizi 1980’li yılların pop kültürü için bir bağlılık yaratarak doğaüstü unsurların yanında gizem, fantastik ve dram karışımı olarak oluşturuldu.

Netflix’in en çok sevilen ve izlenen dizileri arasında yer alan Stephen King ilk sezonu 15 Temmuz 2016 tarihinde yayınlandı. Sevilen dizi temposu, hikayesi, oyuncuları, atmosferi, karakterizasyonu, müzikleri, yönetmenliği, 1980’li yıllara ait olması ve senaryosu ile büyük beğeni topladı. Öte taraftan dizi 2016’ da Drama Dizisindeki En İyi Oyuncu Kadrosu kategorisinde Screen Actors Guild Ödülü’nü de almıştır. Ayrıca 69. Primetime Emmy Ödülleri’nde En İyi Drama Dizisi de dahil olacak şekilde on sekiz adaylık elde ederek birçok endüstri adaylığı ve ödülüne de layık görülmüştür. Diğer taraftan 27 Ekim 2017 tarihinde de Stranger Things dizisinin ikinci sezonu dokuz bölümden oluşacak şekilde yayınlanıştı.

4-6

Stranger Things’in 4.Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Stranger Things 1980’lerin başında kurgusal kasaba olan Hawkins, Indiana’da meydana gelmiştir. Hawkins Ulusal Laboratuvarı görünüşte Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı için bilimsel araştırma yapmakta gibi görünse de gizi bir şekilde paranormal ve doğaüstü alanlarda insanların üzerinde deney yapmaktadır. İstemeyerek, “baş aşağı” olarak isimlendirilen alternatif bir evrene açılan portal oluşturdular. Sonuçta, Hawkins bu olaydan bi haber sakinleri olumsuz bir şekilde etkilenmeye başlar.

ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki Netflix dijital platformdaki Stranger Things dizisi Duffer kardeşlerin yanında aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından oluşturulmuştur. Sevilen dizinin dördüncü sezonunun yayın tarihi merak konusu oldu. Netflix’in en çok sevilen ve izlenen dizisi Srtanger Things’in yıldızı Millie Booy Brown, 4.sezona dair bazı ipuçlarından bahsetti. Merakla beklenen dizinin yeni sezonu için ilk bölüm 27 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanacak.

Rezalet Bitmiyor! Bu Defa Ataşehir'de Çocukların Önünde Seviştiler! Sevişenler Kim? Mülteci mi? Türk mü? Rezalet Bitmiyor! Bu Defa Ataşehir'de Çocukların Önünde Seviştiler! Sevişenler Kim? Mülteci mi? Türk mü?

Brow, “Bu hikayenin ana kısmı ve sloganı, sonun başlangıcıdır. Gerçekten Eleven'ın başlangıcını ve etrafındaki insanlarla nasıl olduğu kişi haline geldiğini ve bu özerkliği nasıl kazanıp kendi başına bu kadın olabileceğini derinlemesine araştırmamız gerekiyor. Yani bu sezon bu hikaye gerçekten bunun içine giriyor. Sevenleri dizinin süren gizemlerine yanıt bekleyip bekleyemeyecekleri sorulduğunda, Brown, "Kesinlikle çok fazla cevap var ve çok ağlama, çok gülme" açıklamalarında bulundu.

Dördüncü sezonu ile dönmeye hazırlanan Stranger Things, üçüncü sezonu 2019 yılında iki part biçiminde yayınlanmıştı. Yeni sezonu 27 Mayıs’ta yayınlanacak dördüncü sezon da iki kısım şeklinde yayınlanacak. 1 Temmuz da kalan kısımlar yayınlanacak ve dördüncü sezon bitecek. Bu sezonun diğer sezonlardan daha karanlık ve kasvetli olacağı söylendi.