Su faturasına borcu olanlar bu haberi görünce sevinecek. Çünkü faizli borçlarda silinme kararına imza atıldı. Fatura borcu nasıl silinecek? Yapılandırma Kanunu hakkında detaylar aktarıldı. Borcunuz var ise mutlaka bunu değerlendirin...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, su faturası borcu olanlar için önemli bir adım attı. Gelen haberle birlikte kimlerin fatura borcu ödeneceğ netleti. Belirli tarihten önceki süreyi kapsayacak şekilde borcu olanların faizli halde yapılandırma hakkı elde edeceği belirtildi. İlgili yapılandırma kanunundan da söz edildi.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

ASKİ Açıklama Yaptı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ, yapmış olduğu açıklamada “Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7440 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” kapsamında mükellefler, vadesi 31 Aralık 2022 tarihinden önceki borçlar ile birlikte diğer cezaları yapılandırabilecek.”duyurusunu gerçekleştirdi.

Su Borçlarında Yapılandırma Mümkün!

7440 sayılı Yapılandırma Kanunu ile birlikte su borçları da dahil olmak üzere pek çok alanda yapılandırma mümkün olacak. Su fatura borcunuzun yanı sıra başka hangi alanlarda yapılandırma işlemlerinin açıldığına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

Yol harcamalarına katılım payları,
Stabilize teknik altyapı bedeli,
Belediyelerin kira ve ecrimisil alacakları,
İdari para cezaları,
İlan ve reklam vergisi,
Eğlence vergisi,
Yangın sigorta vergisi,
İşgal harcı,
Hal rüsumu,
Atık su bedeli
2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’nun 97. maddesi kapsamında alınan ücretler.