Halk TV’de yaşanan bir üst düzey ayrılık daha sosyal medyadan duyuruldu.

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş kanaldan ayrıldığını sosyal medyadan açıklayınca tüm gözler de kanala çevirildi.

Sosyal medya hesabından "Halk TV ile buraya kadar. Halk TV’nin ekran arkasındaki/önündeki fedakar emekçileriyle birlikte sayıca bizi üçe, dörde katlayan kanalları geçerek bayrağı 2,5 yılda zirveye diktik. Yolun açık olsun Halk TV, yolunuz açık olsun can arkadaşlarım. Teşekkürler Cafer Mahiroğlu." diyen Toktaş onlarca soru işareti oluşturdu.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, istifa ettiğini duyurdu

Neden ayrıldığı sorgulanan Toktaş seyircileri de unutmayarak "Bir teşekkür de izleyicilerimize. Meslek hayatımda gördüğüm en zinde, en sahiplenen, en denetleyen bir izleyici kitlesine hitap etmek hem zorlayıcı, hem öğreticiydi" dedi.

Halk TV'de geçtiğimi günlerde ayrılan Gökmen Karadağ'da akıllara gelerek, Toktaş'ın ani ayrılığı sonrası neler oluyor? sorusu da yankılandı.

Can alıcı nokta ise her iki ayrılığın da Fox TV’den İsmail Küçükkaya’nın Halk TV’ye geçişinden sonra yaşanması oldu.

Suat Toktaş Kimdir?

Suat Toktaş, Halk TV'den ayrıldığını açıkladı

1988 yılında Ankara’da Günaydın Gazetesi’nde muhabir olarak mesleğe başlayan Toktaş, HBB, Star, Kanal D, ATV ve BRT gibi kanallarda çalıştı.

1999 yılında CNN Türk’e geçen Toktaş, kanalda önce Ankara, ardından İstanbul’da editörlük ve haber müdürlüğü görevlerinde bulunarak 10 yıllık CNN Türk deneyiminin ardından Habertürk TV'ye geçti.

5 yıl boyunca CNN Türk haber merkezinin başında olan Toktaş, Habertürk’ten ayrıldıktan sonra kuruluş aşamasında içinde yer aldığı Haber Global’den de, kanal yayına geçtikten sonra ayrıldı.

Nisan 2020’de ise Halk TV Genel Yayın Yönetmeni olmuştu.