Yeni yılda memur ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Bu bağlamda Türkiye’ nin en büyük özel bankalarından olan ING Bank, 8.500 TL emekli promosyonu ödeyeceği söylendi. İşte detaylar…

Yeni yılda memur ve emekli maaşlarına yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Bu bağlamda Türkiye’ nin en büyük özel bankalarından olan ING Bank, 8.500 TL emekli promosyonu ödeyeceği söylendi. İşte detaylar…


Türkiye’ de bankalar yeni yılda kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. Burada hem kendi müşterilerini hem de yeni müşterileri memnun etmek amaçlanmıştır. Ayrıca bankalar burada rakip bankalar ile yarışa girerek daha yüksek emekli promosyon ödemesi yapmaktadırlar. Bu bağlamda yapılan güncellemeler ile şubat ayı emekli promosyon ödemeleri de güncellendi. Bu kapsamda ING Bank’ ın emekli promosyon kampanyası merak konusu oldu.

AnyConv.com__5e1e3a29d3806c0ee0f98513


Şubat 2023 Emekli Promosyon Ödemeleri Güncellendi!


Geçtiğimiz yıl hem ocak hem de temmuz ayında emekli ve memur maaşlarının yanında asgari ücrete de zam yapılmıştı. Yüksek enflasyon rakamlarından dolayı normalde yılda bir defa yapılan zamlar yıl içerisinde iki sefer yapılmış olunmuştu. Yapılan zamların ardından bankalar birbirleri ile emekli promosyon kampanyaları hazırlamışlardır.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!


Hazırlanan kampanyalar milyonlarca emekli tarafından yakından takip edildi. Emeklileri mutlu eden kampanyalar sürekli güncellenerek arttı. Gerekli şartları yerine getiren kişiler bu kampanyalardan yararlandı. Emekli maaşını başka bir bankaya taşıyan kişiler maaşın aldığı bankada üç yıl kalma taahhüdü vermektedir. Bu bağlamda maaşa göre emekli promosyon ödemeleri gerçekleştirilmiş olacaktır.


Yapılan zamların ardından bankalar emekli promosyon ödemeleri konusunda birbirleri ile yarışa girerken aynı zamanda kamu bankaları da sürece dahil olmuştu. Hem kamu bankaları hem de özel bankaların birbirleri ile girdiği bu yarışı EYT düzenlemesi ile yeni emekli olacak kişiler de dahil edilince kampanyalar daha da araştırılmaya başlandı.

ing-bank-19-bin-55-kisinin-verilerini-sizdirdi-567238-5


ING Bank 8.500 TL Ödeme Yapacak!


ING Bank ‘ a emekli maaşını taşıyan kişiler tutara göre koşulsuz 7.500 TL’ ye kadar nakit promosyon alabiliyor. Öte taraftan ING Bank kredi kartları ile emekli maaş müşterilerine. Özel 1.000 TL bonus fırsatından faydalanarak toplamda 8.500 TL’ ye kadar ödül kazanılabilmektedir. 


ING Bank’ ın internet sayfasında yer alan bilgiye göre, “Eğer hâlâ emekli maaşınızı ING’ye taşımadıysanız e-Devlet üzerinden veya ING şubelerimize gelerek emekli maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirin, size özel sunulan ayrıcalıkla dijitalden gerçekleştireceğiniz para transferlerine (eft,havale,fast) ücret ödemeden faydalanın.

Üstelik ilk defa ING Kredi Kartı başvurusu yaptığınızda ilk 1 yıl ücret ödemezsiniz. Emekli maaşını taşıyanlara, %1,24'ten başlayan faiz oranıyla ihtiyaç kredisi ING'de! Üstelik, kredi tahsis ücreti yok! Ayrıca maaşını ING’ye taşıyan emekliler 3 ay boyunca Turuncu Ekstra avantajlarından harcama koşulu olmadan yararlanıyor” ifadeleri yer almaktadır. 


Emekli nakit promosyon ödeme detaylarına baktığımız zaman “Kampanyadan emekli maaşını 3 yıl boyunca bankamızdan alma taahhüdü veren ve nakit promosyon ödemesi alan mevcut ve yeni emekli maaş müşterilerimiz yararlanabilir. Promosyon ödemesinden faydalanmak için herhangi bir ürün koşulu bulunmamaktadır.

Promosyon taahhütnamesinin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 3.500 TL'ye kadarsa 4.500 TL, 3.500 TL-7.500 TL arasındaysa 5.250 TL, 7.500 TL-10.000 TL arasındaysa 6.750 TL, 10.000 TL'nin üzerindeyse 7.500 TL nakit promosyon ödenir. Kampanya 1 Şubat 2023 – 28 Şubat 2023 tarihleri arasında nakit promosyon alan müşteriler için geçerlidir.

Bu tarihler dışında promosyon alan müşteriler kampanyadan yararlanamaz. Nakit promosyon başvuru işlemleri ING Telefon Bankacılığı ve ING Şubeleri aracılığı ile yapılabilir. Bankamızdan birden fazla emekli maaş alınıyor olması durumunda, ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon ödemesi yapılır.

Nakit promosyon ödemesi 3 yıl için peşin olarak yapılır ve 3 yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak nakit promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır. Nakit promosyon ödemesi yapıldıktan sonra 3 yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon ödemesi yapılmaz” olduğunu görüyoruz.


Emekli müşterilerine özel bonus kampanyasının detayları, “Kampanya 01/02/2023 – 28/02/2023 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanyadan faydalanabilmek için emekli maaşlarını bankamıza taşımış ve ilk maaşlarını bankamızdan almış olmaları gerekir. Emekli maaşını bankamıza taşıyacak ve yeni kredi kartı alacak müşterilerimiz için 01/02/2023 – 28/02/2023 tarihleri arasında bireysel kredi kartı başvurusunun yapılmış olması gerekir.

Kredi kartı onaylanan ve 31 Mart 2023 tarihine kadar tek seferde 500 TL ve üzeri harcama yapan müşterilerimizin kredi kartlarına 1.000 TL bonus yüklenir. Emekli maaşını bankamıza taşıyacak ve mevcutta ING Bireysel kredi kartı sahibi olan müşterilerimiz için ise 31 Mart 2023 tarihine kadar tek seferde 500 TL ve üzeri harcama yapmaları halinde kredi kartlarına 1.000 TL bonus yüklenir.

Koşulları sağlayan müşterilerimizin bonusları 5 Nisan 2023 tarihinde kartlarına yüklenir. Kullanılmayan bonuslar geri alınmaz. ING, uygun görmediği kredi kartı başvurularını onaylamama hakkına sahiptir” bilgileri yer almaktadır.