Berat Albayrak'ın, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesi ve bunu Instagram üzerinden paylaşması Türkiye'nin gündemine oturdu. Albayrak, yaptığı paylaşımdan sonra Twitter ve Instagram hesaplarını da kapattı.

Berat Albayrak'ın, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesi ve bunu Instagram üzerinden paylaşması Türkiye'nin gündemine oturdu. Albayrak, yaptığı paylaşımdan sonra Twitter ve Instagram hesaplarını da kapattı. İstifa gecesi hükümet kanadından konuya ilişkin ne bir yalanlama ne de doğrulama geldi.

İstifa haberinin yankıları ise medyada yer bulmadı. Sadece gazeteci Cüneyt Özdemir'in kişisel YouTube kanalına katılan Ahmet Davutoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı ve Candaş Tolga Işık gibi isimler sıcağı sıcağına istifayı yorumladı.

Cumhurbaşkanlığından Berat Albayrak açıklaması
İstifadan bir gün sonra ise Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada geçen, "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" ifadeleriyle durum resmiyet kazandı.

Süleyman Soylu'dan açıklama!


Albayra'ın istifası sonrası bir yorum da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. İşte Süleyman Soylu'nun, Berat Albayrak'in istifası hakkında yaptığı açıklama...