TİP milletvekillerinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asmaya çalıştığı 'Gezi' pankartı olayı büyüyor...

Gezi Direnişi'nin 9. yıl dönümü sebebiyle TİP milletvekillerinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asmaya çalıştığı 'Gezi' pankartı polis tarafından engellenmiş, söz konusu pankart kesilmişti ki sonrası geldi.

Son olarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, köprüye Gezi pankartı asan TİP milletvekillerine müdahale eden polislerin 'ödüllendirileceğini' sosyal medyadan duyurdu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ile İstanbul Milletvekilleri Sera Kadıgil ve Ahmet Şık, Gezi Direnişi'nin 9. yıl dönümünde İstanbul  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde pankart sallandırdırırken yaşanılanlar günün anlam ve önemine damga vurdu.

Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor

"Her yer Taksim her yer direniş" yazılı pankartın asıldığı anları Ahmet Şık, Twitter hesabından paylaşırken öte yandan polislerin pankartın asıldığı sırada TİP milletvekillerine müdahale ettiği ve Sera Kadıgil'in cep telefonunu denize attığı görüldü.

HDP on Twitter: "Gezi direnişi, kolektif bir umut hareketidir, yaktığı ışık yolumuzu aydınlatıyor! https://t.co/PdOUE2Vyyg https://t.co/nGO937aX9T" / Twitter

Pankart, çıkan arbedenin ardından polisler tarafından kesildi ve olaya Süleyman Soylu medehalesi geldi.

Telefonu polisler tarafından denize atılan TİP Milletvekili Sera Kadıgil, Erkan Baş'ın Twitter hesabından "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!" notu ile durumu paylaşmıştı.
 

Bu dakikaların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda köprüye Gezi pankartı asan TİP milletvekillerini hedef alarak TİP milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve polisleri de "ödüllendireceklerini" söyledi.

Soylu, "Bu polis arkadaşlarımı, görevlerini yapmaları münasebetiyle ödüllendiriyoruz. HDPKK’dan meclise giren bu milletvekilleri hakkında da suç duyurusunda bulunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur..." cümlesi ile yaşanılanları değerlendirdi.

Gezi Direnişi 6 yaşında! | semranindefteri.com

İddianame kabul edildi: Gezi Direnişi'ne absürt suçlamalar

Sami TOPRAK yazdı: GEZİ DİRENİŞİ » SON BASKI | Söz Uçar Yazı Kalır

Dördüncü Yılında Gezi Direnişi. Gezi Direnişi'nin üzerinden dört yıl… | by Özgür Özer | Düzensiz