İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan bir kişi, öfke kontrolü seminerine katılma şartıyla serbest kaldı.


Sosyal medya üzerinden devlet görevlilerine yapılan paylaşımlar ilişkin cezalar zaman zaman gündemde yer alıyor. Facebook’ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği belirlenen S.E. adlı bir vatandaş gözaltına alınmıştı. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheli Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi ve burada ifadesi alındı. İlgili paylaşımı kendisinin yapıp yapmadığını soran ekiplere, hesabın kendisinin olduğunu ve hakareti kendisinin ettiğini belirten kişi, buna karşın psikolojik tedavi gördüğünü belirtti. İlaç kullandığını ve sinirini kontrol edemediğini belirten S.E. ek olarak, Süleyman Soylu’dan özür dilediğini de belirtti. Öfke kontrolü semineri şartıyla serbest


S.E. ifadesinin ardından, “kamu görevlisine hakaret” suçu nedeniyle “öfke kontrolü seminer programına katılma” şartı beraberinde, adli kontrolle serbest bırakıldı. Hakimlik, savcılığın talebini kabul ederek şüphelinin denetimli serbestlik müdürlüğünün belirlediği bir yerde en az bir hafta öfke kontrol semineri ve seanslarına katılmasına karar verdi.