Suriye'de savaşan Türk komandosu röportaj verirken savaştan kaçıp Türkiye vatandaşı olan Suriyeli Türk askerine hesap sorunca gergin anlar yaşandı!

Duyduğu hesap sorma karşısında sinirlenen komandoyu sakinleştirmeye çalışan bir grup varken, diğer bir grup ise terbiyesizlik ve nankörlük yapan Suriyeliyi susturmaya çalıştı.

Suriye'de savaşan bir Türk komandosu Vatandaş TV Youtube kanalına röportaj verdiği sırada savaştan kaçan ve Türkiye'den de vatandaşlık alan Suriyeli adeta hesap sordu.

Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyeliler vatandaşı maddi ve manevi zarara uğrattığı gerekçesi ile her geçen gün bir başka skandal ile haber olurken, son olarak topraklarında savaşan Türk askerine hesap sormaya kalktı.

Yaşanılan olay, Türk askerinin gerginliği sonrası ise Türkiye’ye kaçak yollarla gelen Suriyeli, Afgan ve Pakistanlılara ilişkin sosyal medyada yayınlanan videolar ise tartışmayı büyüttü.

Suriyelilerin “gönüllü geri dönüş” projesi üzerinde çalıştığını belirten iktidarın, çalışmalarını hızlandırması gerektiği yorumlarına sebep olan o anlar ise şöyle;

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank banka hesabı olan kişilere duyuru yaptı! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank banka hesabı olan kişilere duyuru yaptı!