Bayrama Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'deki korkutucu görüntüler ve İstanbul'un tarihi güzelliği Gülhane Parkı'ndaki katliam damga vurdu.

Bayrama Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'deki korkutucu görüntüler ve İstanbul'un tarihi güzelliği Gülhane Parkı'ndaki katliam damga vurdu.

Şanlıurfa’nın simgesi konumundaki, dünyanın tek doğal akvaryumu olan Balıklıgöl’de kirlilik nedeniyle yoğun balık ölümleri yaşanırken, İstanbul'un tarihi parkı Gülhane ise mülteci akınından sonra tanınamaz hale geldi.

Muhalefetin de "Balıklıgöl tamamen elden gitmeden, Balıklıgöl’deki balıklar komple ölmeden acilen tedbir alınsın. Ortada belediye hizmeti diye bir şey yok. Balıklıgöl’ü kendi kaderine terk etmişler.” dediği Balıklıgöl'ün son hali yürek burkan cinsten oldu.

Mahmut Tanal, kirliliği paylaştı: Balıklıgöl'de elden gidiyor! | GüneyDoğu Postası

Bayramda mülteci akını ile yüz binlerce lira zarara uğrayan, İstanbul'ın gözbebeği Gülhane Parkı ise bayram boyunca adeta düşman işgali görüntüleri ile sosyal medyada yankılandı.

Adına şarkılar yapılan, İstanbul'un en eski parklarından biri olarak bilinen, asırlık ağaçlara ev sahipliği yapan Gülhane Parkı, çiçeğiyle ağacıyla resmen katledildi.

Bayram dolayısıyla ziyaretçi akınına uğrayan parkta özel bitkiler, çiçekler tek tek koparılırken yurtdışından özel olarak getirtilik bahar aylarında açan lalelerin ise üzerine basıldı.

Binlerce kişinin üzerlerine basarak öldürdüğü çiçeklerden yollar açıldığı görülürken tarihi park, tüm özenli çalışmalara rağmen tanınmaz hale geldi.

Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı! Herkese 1250 TL Ödeme! Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı! Herkese 1250 TL Ödeme!

Koparılan çiçeklerin yeniden açmasının imkansız olduğu belirtilirken, gübreleme ve dikim çalışmalarının en baştan yapılması gerektiği öğrenildi.

Gülhane Parkı sosyal medyanın gündemine oturdu: Cehenneme dönmüş! Ege Saati