Disney Plus için çekilen Atatürk dizisine Darko Peric de katıldı...

Disney Plus’ın en heyecan uyandıran "hediye" niteliğindeki Atatürk dizisi için geri sayım başlarken başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli’nin başrolü sonrası, ikinci müjdeli isim Darko Peric oldu.

Atatürk dizisine La Casa de Papel'in Helsinki'si Darko Peric katıldı | NLife

Türkiye'nin en başarılı yönetmenlerinden Mehmet Ada Öztekin imzası taşıyacak dizide Songül Öden, Mehmet Günsür, Hamdi Alkan, Sarp Akkaya, Esra Bilgiç, Berk Cankat, Beran Kotan, Sahra Şaş gibi birbirinden başarılı isimler yer alırken Darko Peric ismi de ayrıca heyecan yarattı.

Atatürk Dizisi (2023)

Barış'a Ayrı, Savcı Fırat'a Apayrı "Yazık" Oldu! Ve Mahkum İçin "Final" Denildi! Dizi Senarist Kurbanı Oldu! Barış'a Ayrı, Savcı Fırat'a Apayrı "Yazık" Oldu! Ve Mahkum İçin "Final" Denildi! Dizi Senarist Kurbanı Oldu!

Birsen Altuntaş’ın haberine göre en son dünyada çok büyük ilgi gören İspanyol yapımı La Casa de Papel dizisinde Helsinki karakterine hayat veren Darko Peric “Atatürk” dizisiyle anlaşma imzaladı.

Exclusive Interview With Serbian Actor Darko Peric, La Casa De Papel's Helsinki - Identity Magazine

Sırp asıllı başarılı oyuncunun Türkiye için büyük anlam taşıyan Atatürk dizisine katılması haberi sonrasında ise en merak edilen sorulardan birisi de hangi rolde yer alacağı oldu ancak bu konuda henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Atatürk en çok hangi yemekleri severdi? Atatürk'ün en sevdiği yemekler

Darko Peric Kimdir? Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Aldı?

Darko Peric: La Casa De Papel'in Helsinki'sini Sorguya Çektik

Darko Perić, 25 Mart 1977, Klodovo doğumlu Sırp oyuncudur.

Çocuk yaşlardan itibaren sanata ilgi duyan isim, Guantanamera'da bir Küba şarkıcısının onu şarkı söylemeye davet etmesi ile sahnelerde bulundu ki Yugoslavyalı 6 yaşında bir çocuk olan Darko için bu hayatını değiştiren olağanüstü bir deneyim oldu ve bundan sonra da okuldaki her oyunda sahne aldı.

1991 yılında, Yugoslav Savaşları'nın başlaması ise animasyon okuluna gitme hayallerine bir engel olması sonrası ailesi tarafından doktor olması istendi. Bükreş'teki veteriner okuluna gönderilen isim Romanya Film Akademisi'ndeki öğrenci arkadaşları sayesinde sinema ve tiyatro tutkusunu yeniden keşfetti ve bu süre zarfında tıp çalışmalarını, çeşitli öğrenci kısa filmlerinde yaptığı oyunculuk ile birleştirdi.

Tiyatroya da ara vermeyen isim Veteriner Hekimliği alanında onur derecesi ile mezun oldu ancak daha çok kısa filmler çekmeye ve birçok farklı projede rol almaya devam etti. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda etkili insanla bağlantı kuran başarılı sanatçı 2004'te film çalışmalarına devam etme fırsatı veren Barselona'ya taşındı.

2010 yılında Canal +'ta yayınlanan İspanyol dizisi Crematorio'da rol alan isim bndan sonra Madrid'de farklı dizilerden sinema filmlerine kadar farklı yapımlarda çalışmaya devam etti.

2015 yılında Fernando León de Aranoa'nın yönettiği A Perfect Day'de Water Seller isimli karaktere büyük bir başarı ile hayat verdi ve sonrasında da Mar de Plástico'da Oso rolü ile sevenleri ile buluştu.

Bu rolün kariyerine etkisi büyük oldu çünkü İspanyol film endüstrisinde daha fazla görünmesini sağladı.

Baketbol aşkı ile de tanınan Darko Perić'in yıldızının dünyada parlaması ise, Netflix'in en başarılı yapımlarından birisi haline gelen ve 2018'de 46.Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En iyi Drama Dizisi ödülünü kazanan La Casa de Papel'de canlandırdığı "Helsinki" rolü ile oldu.