Survivor kaç yılında başladı?

Survivor kaç yılında başladı? TV8 ekranların reyting rekortmeni programı Survivor kaç yılında başladı? Survivor ilk bölüm ne zaman yayınlandı?

Televizyon 03.05.2021 - 20:55 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Ekranların fenomen yarışması Survivor’a ilgi her geçen yıl artıyor. Peki, Survivor ne zaman başladı? Survivor ilk sezonu hangi kanalda yayınlandı? Survivor çekimleri nerede yapıldı? Survivor formatı ne zaman değişti? İşte detaylar…

Survivor kaç yılında başladı?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı Survivor yeni sezonda da nefes kesmeye devam ediyor. Survivor kaç yılında başladı sorusunun yanıtı için epey geriye bakmamız gerekebilir. Zira, ilk kez 2005 yılında Survivor yarışması Türkiye’nin gündemine girdi. 2005 Survivor yarışması bugün yayınlanandan farklı bir formatta ilerliyordu. Ada hayatının önplana çıkarıldığı yarışmanın kaderi Acun Ilıcalı ile değişti. Kanal D’de yayınlanan Survivor, Acun Medya tarafından yapılmadı. 2005 Survivor’un şampiyonu Uğur Pektaş olmuştu. Acun Ilıcalı tarafından yapımcılığı ve sunuculuğu üstlenilen yarışma, Show TV ekranında seyirciyle buluştu.

2006-2012 tarihleri arasında Show TV’de yayınlanan Survivor, dönemin en başarılı programı oldu. Acun Ilıcalı’nın kanal sahibi olmasının kapılarını araladı. Survivor’un yakaladığı başarıya güvenerek TV8’i satın alan ünlü televizyoncu yayın günlerinin sayısını artırdı. TV8’in amiral gemisi haline gelen Survivor’un çekim alanı da değiştirildi. İlk olarak Bodrum’da gerçekleştirilen çekimler akabinde Kuzey Kıbrıs’a taşındı. Lakin, ıssız ada formatının da etkisiyle ülkemizdeki çekimlerin yeterli olmadığına karar verildi. Bu nedenle Panama Cumhuriyet’inde çekimlere başlandı. Son yıllarda ise Dominik Cumhuriyet’inde gerçekleştiriliyor. Ülkemizde kış mevsimi yaşanırken Survivor, tropik iklimin hakim olduğu adalarda çekiliyor. 2015 yılından itibaren yarışmanın formatında önemli değişiklikler yapıldı. Yarışmacılar iki takım halinde birbirlerine karşı oyun kazanmaya çalışıyor.

Ayrıca, seyircilerinde yarışmaya doğrudan müdahale etmesini sağlayan SMS sistemi kuruldu. En yüksek oy oranına sahip olan yarışmacı birinci seçiliyor. Ödül oyunları sayesinde yarışmacılar aç kalmıyor. Survivor formatında başarılı olmak için sporcu geçmişi aranıyor. Yarışmacılar arasındaki ilişkiler ve karakter özellikleri de şampiyonun belirlenmesinde etkili oluyor.

Survivor ilk bölüm ne zaman başladı?

22 Mart 2005 tarihin yayınlandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@