Tam 9 banka devreye girdi! Döviz kurları yükselirken sevindiren haber geldi! Borcu olanlar bu şansı kaçırmasın!

Bankalara borcu olanlar için güzel haber tam dokuz bankadan geldi. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, QNB finans bank, DenizBank, Akbank, TEB ve İş Bankası borç kapatma kredisi..

Ekonomi 22.10.2021 - 10:41 22.10.2021 - 10:41 Volkan Arık

Tam 9 banka devreye girdi! Döviz kurları yükselirken sevindiren haber geldi! Borcu olanlar bu şansı kaçırmasın. Ekonomik koşullar nedeniyle bir çok vatandaş borçlarına ödemekte zorluk çekiyor kullandıkları krediler takibe düşüyor. Özellikle son dönemlerde döviz kurlarının da artışa geçmesi ile beraber vatandaşlar iyiden iyiye zorlanmaya başladı. Eğer bankalara borcunuz varsa ve ödemekte zorlanıyorsanız tek bir bankada toplayabilir borç transferi yaparak düşük faizli kredi ile borçlarınızı kapatma şansı elde edebilirsiniz. Vade farksız olarak aktarım yapabileceğiniz borç transferi işlemleri için tam dokuz banka bu saatlerinde duyuru yayınladı. Ancak borç kapatma kredisi sadece daha önce kullanmış olduğunuz bireysel ihtiyaç kredileri için veriliyor. Taşıt kredisi, konut kredisi, ek hesap ya da başka borçlar bu kapsama dahil edilmiyor.

Özellikle pandemi süreci sırasında vatandaşlar banka kredileri ile hayatlarını devam ettirmek istedi yaşadıkları maddi güçlükleri bu şekilde atlatmaya çalıştı. Ancak neredeyse iki yıla yakın süredir devam eden koronavirüs pandemisi hala bitmedi ve bir çok kişi ekonomik sorunlar yaşamaya devam ediyor. Bunun yanında artan döviz kurları da vatandaşların hesabını bozuyor. Birçok vatandaş daha önce kullandıkları kredileri ödemekte zorluk çekiyor. Durum böyle olunca da bankalarda bulunan krediler takibe düşüyor. Bu sabah saatlerinde dokuz banka eşzamanlı bir açıklama yayınlayarak borç transferi şansını vatandaşlara sundu. Borç transferi yapmak isteyen vatandaşlar tüm borçlarını Tek bir bankada toplayacak ve düşük faizli borç kapatma kredisi kullanarak borçlarını kapatma imkanı bulacak. Sadece ihtiyaç kredisi borçları için böyle bir imkanı sağlanırken duyuru yayınlayan bankalar faiz oranlarını da açıkladı. Peki hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor? Borç kapatma kredisi faiz oranları ne kadar?

tam-9-banka-devreye-girdi-doviz-kurlari-yukselirken-sevindiren-haber-geldi-borcu-olanlar-bu-sans-3

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

Borç kapatma kredisi veren bankalar özellikle son yıllarda yoğun bir şekilde aranan konular arasında yer alıyor. Birçok farklı banka vatandaşlara borçlarını kapatmak için vade farksız borç transferini kredi şansı veriyor. Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç kredisi için borç kapatma kredisi sağlayan bazı bankalar. Bunun yanında özel bankalarda borç kapatma imkanı veriyor. Yapı kredi bankası, Finansbank, Akbank, DenizBank, Halkbank, garanti Bankası, Şekerbank gibi birçok bankadan borç kapatma kredisi kullanmak mümkün.

tam-9-banka-devreye-girdi-doviz-kurlari-yukselirken-sevindiren-haber-geldi-borcu-olanlar-bu-sans-2

BORÇ KAPATMA KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Bankalar borç kapatma kredisi faiz oranları konusunda da indirime gitti. Bu sabah saatlerinde yapılan açıklamada birçok banka borç kapatma kredisi tutarı ve faiz oranı konusunda güncelleme yaptı. Borç kapatma kredisi veren bankalar ve faiz oranları şöyle;

İng bank: 80.000 tl borç kapatma kredisi %1.55 faiz oranı ile sunuluyor. 24 ay vadeli olarak sağlanan kredinin aylık taksit tutarı 4163 TL.

Cepte tep: 50.000 tl borç kapatma kredisi sağlayan TEB bankası %1.45 faiz oranı uyguluyor.

İş Bankası: 50.000 tl borç kapatma kredisi veren İş Bankası %1.60 faiz oranı uyguluyor.

Akbank: 50.000 tl borç kapatma kredisi veren Akbank %1.67 faiz oranı sunuyor.

Garanti Bankası: 50.000 TL borç kapatma kredisi sağlayan garanti bankası %1.69 faiz oranı uyguluyor.

tam-9-banka-devreye-girdi-doviz-kurlari-yukselirken-sevindiren-haber-geldi-borcu-olanlar-bu-sans-1

BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Borç kapatma kredisi farklı bankalarda bulunan borçları tek bir çatı altında toplamak anlamına gelir. Birden farklı bankaya ihtiyaç kredisi borcunuz ya da kredi kartı borcunuz varsa tek bir bankaya taşıyabilir uygun faiz oranları ile kredinizi daha ideal koşullarda ödeme fırsatı elde edebilirsiniz.

Borç kapatma kredisi veren bankalar hem şubelerden hem de online bankacılık hizmetleri üzerinden başvuru kabul ediyor. Aynı zamanda SMS ile kredi başvurusu alan bankaların da bu seçeneğini değerlendirmek mümkün. Gelir belgesi bulunan 18 yaşından büyük herkes borç kapatma kredisi için başvuru yapabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@