Tam Kapanmada Ailelere 1100 TL Yardım Müjdesi! Başvurular Başladı Kaçırmayın

1100 TL Pandemi Desteğinden kimler faydalanacak? MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pandemi sosyal destek

Ekonomi 03.05.2021 - 21:47 04.05.2021 - 04:18 İlan35

1.100 TL Yardım başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Başvurular T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre belirli günlerde gerçekleştiriliyor. Başvurular T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre belirli günlerde gerçekleştiriliyor. 1.100 TL'lik nakdi yardım desteğinin 10 Mayıs tarihinden itibaren hesaplara yatırılacağı düşünülüyor. Bilindiği gibi Türkiye, Ramazan Bayramını da içine alacak şekilde 17 gün sürecek tam kapanma sürecinin içerisine girdi. 

Tam kapanma süreci ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs salgınının ilk döneminden bu yana ihtiyaç sahibi kişilere verilen pandemi desteğinin 1.100 TL'ye arttığını ve yeni bir pandemi destek paketinin hayata geçirileceğini açıkladı. 

1100 TL Destek Ne Zaman Ödenecek?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs tarihinden itibaren hesaplara yatırılacağını belirtti. 1.100 TL'lik nakdi yardım desteğinin de bu tarih itibarıyla hesaplara yatırılacağı tahmin ediliyor. 1.100 TL pandemi yardım desteğine yönelik resmi açıklama da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından gerçekleştirildi. Yanık'ın yapmış olduğu açıklama ile beraber Sosyal Yardım desteğinden kimler faydalanacak? sorusu yanıt buldu.

1100 TL Pandemi Sosyal Desteği İçin Başvuru Yapılacak Mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yardıma muhtaç evlere sağlanacak 1.100 TL'lik pandemi sosyal yardımı desteğine yönelik açıklamalar yaptı. Bu destekten faydalanmak isteyen kişilerin yoğun bir şekilde araştırdığı 1.100 TL pandemi desteği başvurusu yapılacak mı? sorusu da gelen açıklama ile birlikte cevap bulmuş oldu. 

Bakan Yanık tarafından gerçekleştirilen bildiride tutarı yükseltilen ve tam kapanma kararı ile beraber ihtiyaç sahiplerine tekrar verilmesi planlanan 1.100 TL pandemi sosyal desteğinden yararlanmak için herhangi bir başvuru gerçekleştirilmeyeceğini açıkladı.

1100 TL E-Devlet Yardım Başvurusu 

1.100 TL yardım başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Başvurular T.C. Kimlik numarasının son hanesine göre belirli günler içerisinde yapılabiliyor. 

T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesine Göre;

0 olanlar - Pazartesi
2 olanlar - Salı
4 olanlar - Çarşamba
6 olanlar - Perşembe
8 olanlar - Cuma 

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri içerisinde bir sınırlama bulunmamaktadır. Bu günlerde herkes başvuru yapabilir.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@