Tarih netleşti! Emekliler o günden itibaren 350 TL zamlı maaş alacak! Bu işlemleri yapın, zammı kapın!

Tarih netleşti! Emekliler o günden itibaren 350 TL zamlı maaş alacak! Bu işlemleri yapın, zammı kapın! Emeklilerin cebini rahatlatacak zammın detayları haberimizde…

Ekonomi 27.07.2021 - 20:02 27.07.2021 - 20:02 Volkan Arık

Tarih netleşti! Emekliler o günden itibaren 350 TL zamlı maaş alacak! Bu işlemleri yapın, zammı kapın! Emeklilere Temmuz ayında yapılan zam ile birlikte bu ay zamlı maaş almış aynı zamanda Kurban Bayramı ikramiyeleri de hesaplarına yatırılmıştır. Emekliler için bir güzel haber de Ağustos ayında gelecek. Nihayet tarih netleştir ve emekliler o tarihten itibaren 350 TL Zamlı maaş alacak. Ancak emeklilerin maaşındaki artış yapılacak olan birtakım işlemlere bağlı. Özellikle SGK dan emekli olan biri iseniz mutlaka bu işlemleri yapın ve maaşınızı arttırın.

Milyonlarca emekli Temmuz ayında enflasyon oranında zam almış ve Temmuz ayı maaşları hesaplarına zamlı olarak yatmıştı. Temmuz ayı emekliler için adeta Bayram ayı oldu çünkü Kurban Bayramı ikramiyeleri de bu ay hesaplara geçti. SGK emeklileri ilgilendiren diğer bir zam ise Ağustos ayında yapılacak. Şimdiden büyük heyecanla beklenen zam için tarih Nihayet verildi. Ancak bu zam 2000 yılı sonrasında emekli olan SSK'lı vatandaşları ilgilendiriyor. Yapılacak olan toplu sözleşme görüşmeleri sonrasında emeklilerin hesabına 50 ila 350 lira arasında fark yansıyacak.

tarih-netlesti-emekliler-o-gunden-itibaren-350-tl-zamli-maas-alacak-bu-islemleri-yapin-zammi-kap-1

TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR

SSK emeklisi ve 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşları yakından ilgilendiren Toplu sözleşme görüşmeleri 2 Ağustos tarihinden itibaren başlayacak. Emeklilerin talepleri bu sayede hükümete iletilecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin de intibak taleplerinin bu görüşmeler sonucunda onaylanacağı tahmin ediliyor. Yani memur ve memur emeklileri kadar SSK ve BAĞ-KUR emeklileri de 2 Ağustos tarihinde yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerini Büyük bir heyecanla bekliyor. Toplu sözleşme görüşmelerinde intibak taleplerinin onaylanması durumunda Söz konusu tutar emeklilerin maaşına zam olarak yansıyacak.

tarih-netlesti-emekliler-o-gunden-itibaren-350-tl-zamli-maas-alacak-bu-islemleri-yapin-zammi-kap-2

MAAŞLAR 350 TL ARTABİLİR

İntibak talebi toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda onaylanırsa 2000 yılı ve sonrasında emekli olan SGK kayıtlı emeklilerin maaşları 50 ile 350 lira arasında artış gösterebilir. Aynı zamanda bu zamla birlikte 2000 yılı sonrasında emekli olanların maaşı yeniden hesaplanır. Memur-sen tarafından hükümet ile yapılacak olan görüşmeler sonucunda memur emeklilerinin talepleri de tekrar değerlendirilecek. Memur emeklileri için aynı ünvanlı kadroya da görevden emekli olanlar arasında kurum kaynaklı emekli maaş farkı bulunuyorsa bunların ek ödeme ile giderileceği tahmin ediliyor.

tarih-netlesti-emekliler-o-gunden-itibaren-350-tl-zamli-maas-alacak-bu-islemleri-yapin-zammi-kap-3

TALEPLERİNİN KABUL EDİLMESİ BEKLENİYOR

Milyonlarca BAĞ-KUR ve SSK emeklisi Temmuz ayında zam almıştı. Şimdi gözler toplu sözleşmelerin yeniden görüşüleceği 2 Ağustos tarihine çevrildi. Toplu sözleşme görüşmeleri özellikle memur ve memur emeklisi vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Çünkü memurlar ve memur emeklileri Yapılan bu toplu sözleşmelerle birlikte maaş zammı alıyor. 2 Ağustos tarihinde yapılacak olan toplantının sonucuna göre memur ve memur emeklilerinin 2 yıllık zamları netleşmiş olacak. Ayrıca Ocak ayında çıkacak olan enflasyon farkına göre memur ve memur emeklileri ek ödeme alacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@