Ülkemizde dolar kurunda yaşanan artışlar ve düşüşler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Son açıklama ise yok artık dedirtti.

Dolar kuru hakkında yaptığı yorumlar ile adından sıkça söz ettiren yazar Engin Avcı, hayrete düşüren bir iddia ortaya attı. Engin Avcı, doların sene sonuna doğru 9 liranın altına gerileyeceğini öne sürdü. Araştırmacı yazar Engin Avcı, dolarla alakalı şoke eden açıklamaları gündem yarattı. Engin Avcı, doların dünyada güç kaybettiğini öne sürdü. 

PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek


Rusya örneğini verdi 

TL'deki değer kaybının yakın vakitte telafi edileceğinin altını çizen Avcı, Rus rublesinde yaşanan gelişmeyi örnek göstererek,  "Dünya savaşıyor. Parası en çok değer kazanan ülke Rusya. İleride altın bakımından güçlü olan ülke mühim noktaya gelecek. Dolar, EURO karşısında değerini katlayacak. Altını olan elinde tutsun. Altın imparatorluğu başlıyor." şeklinde konuştu. 

Dolar kuru için tarihte verildi

Dolardaki artışın ülkeye girecek dolarlarla tersine döneceğini bildiren Avcı, "29 Ekim tarihine kadar likit girişlerinde artış olacak. Kasım ayının ortalarına gelince dövizin canının alındığı görülecek. Sene sonuna dek dolar 10 TL'ye kadar düşüş yaşayacak. İspatlı konuşuyorum. Bir ay daha dayanın. Ev ya da arsa alımı yapmayın. Ardından fiyatlarda büyük düşüş yaşanacak" şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.