Buzağı destek parası ve genel olarak tarımsal destek ödemeleri hesaba yatırıldı mı? Nisan ve Mayıs 2023'ü kapsayacak şekilde ödemelerin ne zaman gerçekleştirileceği merak ediliyor. Konuyla ilgili merak edilenleri sizlerle paylaşacağız. Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan açıklama geldi m?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çiftçiler için ödemekte olduğu destek paraları arasında yer alan buzağı yardım ödemesi, hesaplara yatırıldı mı merak ediliyor. Tarımda üretimi desteklemek amacı ile verilen bu ödemelere ilişkin detaylar ortaya çıkıyor.

Tarımsal Destek Ödemeleri Yattı mı?

Tarımsal destek ödemeleri kapsamında aylık bir yardım gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte çiftçilerin her yıl daha fazla üretim yapmaları ve ülkemize ekonomik anlamda katkı sunmaları amaçlanmakta. Geçtiğimiz ay ödemelerin hesaba yatırıldığı bilgisi iletildi. Sosyal medyadan yapılan açıklama ile doğrulanmıştı.

Buzağı Destek Parası Ne Zaman Ödenecek?

Yakın zamanda buzağı destek parası ödemelerine ilişkin güncel bilgiler verilecektir. Bakan Vahit Kirişçi, bu konunun takipçisi olmakla birlikte binlerce çiftçi için ödemelerin ne zaman yatırılacağına da net bir şekilde yanıt verecek. Öte yandan afet bölgesindeki çiftçilerle birlikte diğer şehirlerdeki çiftçilere sağlanan yardımlar için yapılan ödeme, aşağıdaki açıklama ile geçtiğimiz ay duyurulmuştu:

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

"Afet bölgesindeki çiftçimize 3,4 milyar TL, diğer illerdeki çiftçimize 10,4 milyar TL olmak üzere; toplam 13,8 milyar TL destekleme ödemelerini bugün hesaplara aktarıyoruz. Her daim çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı, bereketli olsun".