Tarım ve Orman Bakanı Vedat Pakdemirli gece yarısı istifasını sundu. Peki, yeni Tarım ve Orman Bakanı kim oldu? Pakdemirli’nin yerine kim geldi?

Tarım ve Orman Bakanlığında gece yarısı görev değişikliği yaşandı. Tarım ve orman Bakanı Bekir pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a istifasını sundu. İstifası kabul edilen bakan pakdemirli bakanlıktan ayrılırken yerine kimin geldiği de merak konusu oldu. Peki, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli neden istifa etti? Yeni tarım ve orman Bakanı kim oldu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile resmi gazetede yayınlanan atama kararlarına göre tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden ayrıldı. Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevinden affını talep ettiğini ve kabul ettiği için cumhurbaşkanına şükranlarını sunduğunu söyledi. Peki, yeni Tarım ve Orman Bakanı kim oldu? Tarım ve Orman Bakanlığına kim getirildi?

tarim-ve-orman-bakani-bekir-pakdemirli-istifa-mi-etti-yeni-tarim-ve-orman-bakani-kim-oldu

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli neden istifa etti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile resmi gazetede yayınlanan atama kararlarına göre tarım ve orman Bakanlığında görev değişikliği yapıldı. Kararlarının yayınlanması ile birlikte bakan Pakdemirli de sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Pakdemirli 10 Temmuz 2018 tarihinden bu yana yürüttüğü bakanlık görevinden ayrıldığını dile getirirken, Görevden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi’ye başarılar diliyorum" dedi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Yeni Tarım ve Orman Bakanı kim oldu?

Tarım ve Orman Bakanlığında yapılan görev değişikliği sonucunda yeni tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi oldu.