Hibe destek ödemesi alarak üretim sağlamak isteyenler için fırsat verildi. Bakanlık, projesi olana hibe desteği sağlıyor. Çiftçiler karşılıksız ödeme almak için başvuru yapabilir. Tarım ve Orman Bakanlığı Vahit Kirişçi, toplam ne kadar hibe verileceğini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilerin ve proje üretenlerin yanında olmaya devam ediyor. Kırsal kesimde yaşayan ve proje üretmekte olan kişiler için önemli bir hibe ödemesi gerçekleştirilecek. Bakan Vahit Kirişçi, yaptığı duyuru sonrasında toplamda ne kadar ödeme yapılacağını da iletti.

Hibe Desteklerinde Son Durum Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hibe ödemelerine ilişkin yaptığı açıklama aşağıda yer almaktadır: ”Kırsalda 12 bin 676 yatırım projesine toplam 577 milyon 122 bin TL HİBE ödemesi gerçekleştireceğiz. “Sen Üret Yeter”  devletimiz üreticilerini ve yatırımcılarını her daim destekler.”

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Eğer sizler de hibe destek programından yararlanmak isterseniz ilgili yerlere başvurunuzu gerçekleştirmeli ve hibe ödemesi için işlem sağlayabilirsiniz.

Tarımsal Destek Ödemeleri Ne Zaman Verilecek?

Tarımsal destek ödemeleri Nisan 2023'te hesaplara yatırılıyor. Her ay olduğu gibi bu ayda da çiftçilere gereken yardımın sağlandığını iletelim. Daha fazla ve iyi üreten çiftçiler için destekler durmaksızın sürüyor. Bu doğrultuda bakanlığın çiftçiler için sağladığı imkanlar oldukça yüksek.