Fark ödemelerinin yanlış hesaplanması ve yanlış ödenmesi konusunda hakkını savunmak isteyen işçi haklı bulundu ve eksik hesaplanan fark ödemelerinin gerçekleştirileceği açıklandı. Yapılan yanlışlığı fark ederek hakkını arama yoluna giden işçinin haklı bu

QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak
Fark ödemelerinin yanlış hesaplanması ve yanlış ödenmesi konusunda hakkını savunmak isteyen işçi haklı bulundu ve eksik hesaplanan fark ödemelerinin gerçekleştirileceği açıklandı. Yapılan yanlışlığı fark ederek hakkını arama yoluna giden işçinin haklı bulunması pek çok işçi için de umut oldu.

YÜZDELİK DİLİMLER TAŞERON İŞÇİLER İÇİN UMUT OLDU!


Taşeron işçi olarak çalışan kişi sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Taşeron işçilerin maaşlarında yalpan değişikliklerde bazı hataların yapılması hakkını arayan ve yapılan yanlışlığı fark eden bir güvenlik görevlisi tarafından umut oldu. Geçmişte de örnekleri bulunan ve taşeron işçilerin lehine sonuçlanan davalara bir yenisi daha güvenlik görevlisi olarak çalışan taşeron işçimiz sayesinde gerçekleşti.

İstanbul’da yaşanan bu olayın detayları ise şu şekilde aktarıldı; İstanbul’da bir devlet hastanesinde taşeron işçi olarak çalışmaya başlayan güvenlik görevlisi bir vatandaş 2 Nisan 2018 tarihinde kamuda sürekli işçi olarak çalışmaya devam etti. Sonrasında ise işçi ile iş veren arasında süresiz bir anlaşma imzalandı ancak ücret kısmı boş bırakıldı. Taşeron şirkette çalışan işçi normal bir asgari ücretin yüzde 25 fazlası bir maaşla çalışırken bu anlaşma ile birlikte yine aynı şekilde devam etti. Ancak 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren asgari ücretlerde yapılan değişikliklerden sonra artışlarda bir sorun yaşanmaya başlandı. Asgari ücretin yüzde 25 fazlası ile çalışmakta olan taşeron işçiye yüzde 4 zam uygulanma başladı. Yaşanan bu durumdan sonra işçi gerekli yerlere başvurdu ve mahkemede haklı olarak bulundu. Bunun üstüne pek çok işçi içinde umut oldu.

ASGARİ ÜCRET FARK ZAMMI GELDİ


Geçmişten bu zamana kadar bakıldığında işçi ile iş veren arasında yaşanan durumlarda işçinin haklı bulunduğu ve hakkını aldığı pek çok durum yaşandı. Bu gibi durumlar hakkını savunmak isteyen vatandaşlar için de destek olarak umut verici oldu. Aynı zamanda son olarak yaşanan güvenlik olarak çalışan işçinin mahkeme kararından sonra mahkemenin kararı çalışana eksik ödenen ücret alacağı, ilave tediye, ikramiye ve TİS farkları ile ulusal bayram ve genel tatil ücret alacağının ödenmesine dair oldu.

Hakkını savunan ve mahkeme tarafından da haklı olarak görülen güvenlik görevlisi mahkeme kararı ile hakkını alacak. Bu ve bunun gibi olaylar işçilerin haklarını savunmasının ve gerekli yollara başvurmasının oldukça önemli olduğunu da vurgular nitelikte oldu.

TAŞERON İŞÇİLERE MÜJDELİ HABER GELDİ!


Taşeron işçi olarak çalışan kişiler genellikle bir kamu kurumunda ihale alan özel kuruluşların kendi bünyelerinde çalıştırdıkları işçilerdir. Ancak bu işçilerin haklarını savunmaları ve gereken maaşı almak için gerekli yerlere başvurmaları çok önemlidir. pek çok örneği bulunan işçi ve iş veren arasındaki mahkemelere geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Ve işçinin mahkeme tarafından haklı bulunmasının ardından taşeron işçilere de müjdeli haber geldi. Bu gibi durumlar yaşayan işçiler için eksik ödenen ücret alacağı, ilave tediye, ikramiye ve TİS farkları ile ulusal bayram ve genel tatil ücret alacağının ödenmesine karar verildi. Bu durum işçiler için de umut oldu.