AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu'nun eşi Ünsal Ban'ın Türkiye'nin ciğerleri yanarken "Hurda" diyerek kullanılmayan THK uçaklarıyla yurtdışına yemeğe gittikleri ortya çıktı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yazışmalar ve belgeler ile SPK ve Borsa dosyasında rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ve ilgili suç duyuruları devam ederken, sadece Peker ile görüşmesi sebebi ve Zehra Taşkesenlioğlu'nu tehdit etmesi sebebi ile tutuklanması ile de dikkat çeken Ünsal Ban hakkında, Gelecek Partili Selçuk Özdağ skandal iddialarda bulundu.

Selçuk Özdağ, Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski rektörü Ünsal Ban’ın THK uçaklarını özel işleri için kullandığını, bu uçaklarla yurtdışına yemeklere gittiğini iddia etti.

Boşanma dilekçesinde dikkat çeken iddia: Ünsal Ban, kaçacağı tekneyi Zehra Taşkesenlioğlu'nun parasıyla almış

Özdağ Halk TV’de, “Özlem Akarsu Çelik ile Ankara’dan” programında THK Üniversitesi eski rektörü Ünsal Ban’la ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Ben buradan YÖK Başkanına sesleniyorum. Ünsal Ban döneminde YÖK Denetleme Kurulu Başkanlığınca her yıl Türk Hava Kurumu Üniversitesi denetlendi. Bu denetlemelerin raporlarını kamuoyu ile paylaşır mısınız? Paylaşmazsanız Bilgi Edinme Yasası çerçevesinde isteyeceğim sizden.

Cumhurbaşkanlığına, birinci yardımcıya, YÖK Başkanlığına ve Milli Eğitim Bakanlığı’na yazacağım. Burada neler oldu? Kimlere diplomalar verildi? Bu şahıs (Ünsal Ban) Türk Hava Kurumu (THK)’nun uçakları ile kaç defa Ankara’yı terk etti, nerelere gitti, kaç defa gitti? THK uçakları ile yurt dışına kaç defa çıktı?"

“Eski rektör, yangın söndürmek için kullanılamaz halde denilen THK uçaklarını özel işleri için mi kullanmış?” sorusuna ise Özdağ gündem olan şu cevabı verdi;

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Orman Yangınlarının Sonuçları Nelerdir?

“Tabii… Yurt dışı, yurt içi, özel işleri için kullanmıştır. Oraya giden insanları, falan yere gidelim, orada yemek yiyelim diyerek eşini, dostunu ahbabını götürmüştür. Devletin malını adeta deniz olarak kabul etmişler ve denizin de sahibi biziz, millet değildir benim demişler. YÖK Denetleme Kurulu, bu şahıs beş yıl bu üniversitede rektörlük yaptı. Buradan diyorum ki, Ünsal Ban mal varlığını açıkla"

Tarım ve Orman Bakanlığı: Siviller Yangına Müdahale Etmesin - Haberler - TamgaTürk