SPK ve borsa vurgunları ile Türkiye'nin gündemine oturan Taşkesenlioğlu ailesinin doysasından da FETÖ çıktı...

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray,  AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban’ın 4.5 milyon Euro’ya sahip olduğu yatla ilgili can alıcı sorular eşliğinde önemli iddiaları TBMM gündemine taşıdı.

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde en çok dikkat çeken ise Taşkesenlioğlu ve eşi Ünsal Ban'a ait, 4,5 milyon Euro'luk Malta bandıralı yat ile FETÖ'cülerin yurt dışına kaçırıldığı iddiası oldu.

Sedat Peker cephesinden yeni iddia: Zehra Taşkesenlioğlu hastaneye kaldırıldı

Ban'ın Afrika'daki FETÖ okullarından getirilen öğrencileri Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'ne aldığını belirten Çıray, Mengen'de 200 milyon lira değerindeki çiftlik ve otelin, tapu kayıtlarında Taşkesenlioğlu'nun danışmanı üzerine olduğunun ortaya çıktığını söyleyerek dosyayı daha da derinleştirdi.

Sözcü'deyer alan habere göre, Ban'ın İngiltere'de Londra'nın batısında Chiswick bölgesinde iki şirketinin olduğunu da söyleyen Çıray, şöyle devam etti:

Ünsal Ban ve AK Parti milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu hakkında yeni suç duyurusu

“Bu bölge İngiltere'ye kaçan FETÖ'cülerin tercih ettiği bir bölgedir. Ünsal Ban'ın bu şirketlerden birinin ortağı Halil Gökhan Özkal aynı zamanda Türkiye'deki Matrix Bilgi Dağıtım AŞ'de birlikte yönetim kurulu üyesidir. Bu şirketin borsa spekülasyonlarındaki tartışmalarda adının geçmesi tesadüf müdür?”

Bu arada AKP Mengen İlçe Başkan Yardımcısı iş adamı emlakçı müteahhit Tugay Kabasakaloğlu ile Ünsal Ban'ın ilişkisini de soran Çıray,  Kabasakaloğlu'nun, Ban'ın Mengen'deki çiftliğinin satın alma işlemlerindeki rolünün de açıklanmasını özellikle istedi.

“Bunun karşılığında Kabasakaloğlu'na THK Üniversitesi'nden usulsüz diploma verilmiş midir? Daha sonra bu şahsa öğretim üyesi sıfatı verilip aynı üniversiteden maaş bağlanmış mıdır?” diye soran Çıray, Ban hakkında THK Üniversitesi rektörü olmadan önce açılan dava veya soruşturma olup olmadığını ve üniversiteyi 300 milyon TL zarara uğratmasına ilişkin soruşturmanın akıbetinin de açıklanmasını istedi.

Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak… Google’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Sosyal Medya ile Yarışacak…

AKP'li Zehra Taşkesenlioğlu'na memleketi Erzurum'da şok protesto: "Uyan Erzurum hırsız var"