Tüm dünya Tayland'da gerçekleşen silahlı saldırıya kilitlenirken korkunç fotoğraflar gelmeye başladı.

Ülkenin kuzeyinde gerçekleşen çocuk bakımevine düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre en az 34 kişi hayatını kaybettiği açıklanırken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

SON DAKİKA | Tayland'da kreşe silahlı saldırı! Çoğu çocuk 30'dan fazla ölü var... Fotoğraflar korkunç

Çocuk bakımevine yönelik olması ile daha da çok dikkat çeken, ülkenin kuzeyinde gerçekleşen saldırı sonrası korkunç fotoğraflar da yayınlanmaya başladı ve Tayland polisi saldırganın eski bir polis memuru olduğunu duyurdu ve zanlının yakalanması için operasyon başlatıldığını duyurdu.

Tayland basınında eski polis memuru olduğu belirtilen kişinin kimliği ve fotoğrafı paylaşıldı. Saldırganın kısa bir süre önce görevden alındığı açıklandı.

Dev organizasyon başlıyor Dev organizasyon başlıyor

Tayland’ın kuzeydoğusunda yer alan Nong Bua Lam Phu eyaletinde bir kişi kreşi basarak, rastgele ateş açtı ve silahlı saldırı sonucu çoğu çocuk en az 34 kişinin hayatını kaybettiği aktarılırken, onlarca yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı.

En son hayatını kaybedenlerden 22’sinin çocuk olduğu duyurulurken Polis Sözcü Yardımcısı Archon Kraitong, “En az 34 kişi hayatını kaybetti, ancak birçok yaralı var sayının artmasından endişe ediyoruz.” dedi.

Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu haberde ise, zanlının silahlı saldırı sırasında eşini ve çocuğunu da öldürerek daha sonra ise aynı silahla intihar ettiği açıklandı.

jhghjgj