Türkiye İşçi Partisi (TİP)'nin katılmayarak dikkat çektiği yeni yasama dönemi açılış töreninde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilginç sözler geldi.

Dün başlayan TBMM’nin yeni yasama yılında Türkiye önce İşçi Partisi (TİP) katılmayarak ve  “Sadece Erdoğan’ın konuşması için Meclis’in toplanmasını, açılış törenini reddediyoruz” dediği açıklama ile damga vurmuş, sonrasında da CHP vekilleri Erdoğan için ayağa kalkmayarak gündem olmuştu.

TBMM 27. Dönem 6. Yasama Yılı'nda Genel Kurul’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan katılırken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise katılmadı.

TBMM auf Twitter: „TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 27. Dönem 3. Yasama Yılı Açılışı nedeniyle TBMM Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. https://t.co/GKfC9gO05e“ / Twitter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Kurul’a gelişinde AKP, MHP ve İYİ Partili vekiller ayağa kalkarken, CHP ve HDP milletvekilleri ayağa kalkmayarak Erdoğan’ı protesto ettiler.

Ancak tüm bu protesto ve tepkilerden daha çok AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cümleleri gündemi ele geçirdi.

TBMM 27. dönem 6. yasama yılı başladı | Erdoğan'dan Meclis açılışında seçim hatırlatması - Evrensel

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle demokratik erklerin her birinin kendi alanında “en güçlü, etkili ve verimli hale getirildiğini” iddia ederken, önce, “Yeni dönem Meclisimizin, Türkiye’yi haklkı olan yeni anayasayla buluşturarak, darbe dönemlerinin son izini de sileceğine inanıyorum. Türkiye’yi vesayetin, darelerin, baskıların, zulümlerin, utancında, vatadaşlarımızı kökeni, inancı, mezhebi, meşrebi, kılık-kıyafet ve kültürü sebebiyle horlanmaktan beraber kurtardık. Yeni anayasayla bu kazanımların ahdi temelini de olması gereken hale getirmek istiyoruz” demesi ile dikkat çekti sonra ise ekonomi itirafı ile...

Erdoğan, “Faiz sebep, enflasyon sonuç” odaklı ekonomi politikasını da savunurken "Türkiye’ye diz çöktürmek gayesiyle bugüne kadar ne kadar iyi, doğru, kazançlı olduğu hep telkin edilmiş iktisat politikalarına da aykırı şekilde maruz kalınan sinsi oyunları bozmak için modelin geliştirildiğini” söyledi ve şöyle devam etti;