TBMM Başlattı, Onay Verildi, Bankalardan Destek Geliyor, 0.98, 0.76, 0.49 Faizlerle Kredi Başlıyor

TBMM Başlattı, Onay Verildi, Bankalardan Destek Geliyor, 0.98, 0.76, 0.49 Faizlerle Kredi Başlıyor. Başvuru yapan kişilere, devlet destekli krediler geliyor. İşte detaylar...

Ekonomi 05.08.2021 - 21:19 05.08.2021 - 21:20 Vural Pars

Son Dakika: TBMM Başlattı, Onay Verildi, Bankalardan Destek Geliyor, 0.98, 0.76, 0.49 Faizlerle Kredi Başlıyor. Başvuru yapan kişilere, devlet destekli krediler geliyor. Detaylar belli oluyor. Konut Kredileri 0.98, 0.76, 0.49 faiz oranları kampanyaları başladı. Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, TEB bankalarından uygun faizlerle konut kredisi almak istiyorsanız detaylarını haberimizde okuyabilirsiniz.

Konut kredileri son yıllarda oldukça düşüşe geçmiştir. Bu düşüş sayesinde bankalarda kendi aralarında büyük rekabetlere giriyorlar. Konut kredisi ile yatırım yapacak olan veya yeni bir ev sahibi olacak kişiler 0.49 faiz oranlarına kadar kredi kullanabilirler. 2021 yılı başından beri süregelen bu kampanyalar ev alacak olan vatandaşların yüzlerini güldürmektedir. Daha önceleri sadece kamu bankalarında olan bu indirimler artık diğer özel bankalarda da yapılmaktadır. Son hafta merkez bankası kararından sonra faiz indirimi yapan bankalardan kredi alabilmeniz için bazı şartlar vardır. Şimdi sizlere bu şartlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Konut Kredileri Düşüyor. Faizler İniyor.

Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, TEB, Akbank ve Halkbank yeni konut kredisi kampanyası ile müşterilerin yüzünü güldürmektedir. Konut kredisi alacak olan kişiler indirimli fiyatlardan yararlanarak ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirebilirler. Bilindiği gibi ilk olarak bu konut kredilerinin indirimlerini devlet bankaları yapmıştı. Bu bankalar haricinde artık özel bankalarda kredi kampanyaları yapmaktadır. Bu bankalardan uygun faizlerle kredi alabilmeniz için bankanın anlaşmış olduğu konut kooperatifleri veya inşaat şirketlerinden ev sahibi olmanız gerekiyor.

Vakıfbank’tan 0.93 Faiz Oranları İle Konut Kredisi Kampanyası

Konut kredilerinde ilk indirimi yapan ve 0.99 faiz oranı ile müşterilerine hizmet veren Vakıfbank, Sarı Panjur kredisinde yeni güncellemelerden sonra 0.93 faiz oranlarına kadar düşmüştür. Bu krediler tüm müşterilere verilen kredilerdir. Vakıfbank’tan bu faiz oranları ile kredi alacaksanız bankadan maaş almanız yeterlidir. İstediğiniz evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Kullandığınız konut kredisini 180 ay vadeye kadar da ödeme tablosu oluşturarak kullanabilirsiniz. Vakıfbank üzerinden yüzde 0.93 faiz oranları ile kredi alacaksanız en yakın banka şubesine evraklarınız ile birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank sarı panjur konut kredilerinde ekspertiz ücreti 1.100 TL’dir. Kredi onayı aldıktan sonra bu ücreti bankaya yatırmanız gerekiyor.

Diğer Bankaların Konut Kredisi Faiz İndirimleri Nasıl?

Vakıfbank haricinde diğer bankaların da konut kredilerinde indirimleri vardır. Şimdi sizlere bu bankaların hangi indirimleri yaptığını söyleyeceğiz.

·         Ziraat Bankası: Ülkemizin kamu bankası olan ve en düşük faizle konut kredisi imkanı sunan Ziraat Bankası yüzde 0.49 faiz oranlarıyla TOKİ kredisi vermektedir. Eğer TOKİ üzerinden ev alacaksanız ve bu evi kredi ile almak istiyorsanız bu banka size özel uygun faizlerle kredi vermektedir.

  1. İş Bankası: İş bankası’da son yaşanan faiz indirimlerinden sonra kredi oranlarında değişiklik yapmıştır. 0.78 faiz oranlarılar kendi anlaştığı firmalardan konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 120 ay vadeye kadar kredi başvurusu yapmanız mümkündür.
  2. Vakıf Katılım Bankası: Faizsiz ve helal konut kredisi alacaklar 0.89 kar payı oranlarıyla konut kredilerini Vakıf Katılım Bankasından alabilirler.
  3. Albaraka Türk Katılım Bankası: Vakıf katılım gibi faizsiz konut kredisi veren Albraka Türk Katılım Bankası 0.90 kar payı oranı ile 120 ay vadeli konut kredisi kampanyası başlatmıştır. Bu kampanyaya katılarak kredi başvurunuzu hemen banka şubelerinden yapabilirsiniz.

tbmm-baslatti-onay-verildi-bankalardan-destek-geliyor-098-076-049-faizlerle-kredi-basliyor

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Tüm bankaların 2021 yılı Ağustos sonuna kadar olacağı düşünülen faiz oranları şu şekildedir.

  • ·         Halkbank 0.94 konut kredisi
  • ·         Vakıfbank 0.93 konut kredisi
  • ·         ING 0.94 konut kredisi
  • ·         TEB 0.99 konut kredisi
  • ·         İş Bankası 0.95 konut kredisi
  • ·         Akbank 0.95 konut kredisi
  • ·         Garanti BBVA 0.96 konut kredisi

Eğer konut kredisi alacaksanız bu faiz oranları ile hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusu yaparken güncel faiz oranlarını bankanın resmi internet sitesinden muhakkak öğreniniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@