TBMM onayladı! Herkese karşılıksız, geri ödemesiz 1.040 TL maaş bağlanacak! Son dakika açıklandı, başvurular alınıyor!

TBMM onayladı! Herkese karşılıksız, geri ödemesiz 1.040 TL maaş bağlanacak! Son dakika açıklandı, başvurular alınıyor! Başvuru yerleri ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 30.07.2021 - 20:01 30.07.2021 - 20:01 Volkan Arık

TBMM onayladı! Herkese karşılıksız, geri ödemesiz 1.040 TL maaş bağlanacak! Son dakika açıklandı, başvurular alınıyor! Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından fakir fonu adı altında başvuran ailelere maddi yardım yapılacak. Aylık olarak düzenli ödenecek olan maaşlar 1040 TL'yi buluyor. Devlet tarafından sağlanan bu destek başvuran kişilerin banka hesaplarına her ay ödeniyor. %40 üzeri engelli vatandaşlar, Annesi ya da babası olmayan yetim çocuklar Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından bağlanan bu maaşlardan faydalanabiliyor. Geçtiğimiz yıl 967 lira olarak ödenen maaşlar bu yıl ise bin 40 liraya kadar yükseldi.

Maddi durumu yerinde olmayan yüzbinlerce kişiye güzel haber geldi. Fakir fonu kapsamında her ay ödeme alan kişilerin maaşlarına zam yapıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından %40 ve üzeri engelli vatandaşlar ile yetim ve dul vatandaşlara ödenen aylık Maaşlar artık 1040 lira olarak hesaplara yatırılıyor. Devlet tarafından her ay sağlanan bu destek ödemeleri ile birlikte özellikle pandemi döneminde nakit ihtiyacı olan vatandaşlar rahat bir nefes alıyor. Peki fakir fonundan nasıl faydalanılır? 1.040 TL ödeme nasıl alınır?

tbmm-onayladi-herkese-karsiliksiz-geri-odemesiz-1040-tl-maas-baglanacak-son-dakika-aciklandi-bas-1

MUHTAÇ AYLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

%40 ve üzeri engelli vatandaşlar ile anne ve babası hayatta olmayan yetim çocuklara ödenen muhtaçlık aylığından faydalanmanın birtakım kriterleri bulunuyor. Öncelikle muhtaçlık aylığı almak için başvuru yapanların sosyal güvencesinin olmaması herhangi bir gelir ya da aylığının bulunmaması gerekiyor. Bunun yanında kişilerin mahkeme kararı ile bakım altına alınmamış olması gerekiyor. Aylık ortalama gelirinin muhtaç aylığı miktarını geçmemesi şartı da aranan vatandaşların üzerine gelir getirici taşınır veya taşınmaz bir malı varsa muhtaç aylığı bağlanmıyor.

tbmm-onayladi-herkese-karsiliksiz-geri-odemesiz-1040-tl-maas-baglanacak-son-dakika-aciklandi-bas-2

MUHTAÇ AYLIĞI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Muhtaç aylığı başvurusu yapmak için Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıfları aracılığı ile form doldurmamız gerekiyor. Ayrıca e-devlet üzerinden de başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra ikamet ettiğiniz ilin bağlı olduğu vakıflar bölge müdürlüğüne posta yolu ile ya da şahsen başvuru yapabilirsiniz. Muhtaçlık aylığı aynı aileden Sadece bir kişiye bağlanıyor. Muhtaç aylığına yapılacak olan zam Her yıl vakıfların bütçesine göre tespit ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@