TBMM'de Onay Verildi ve Karar Alındı! Bankalardan 0,49 Faizli İhtiyaç ve Destek İçin Nakit Para Verilecek

TBMM'de Onay Verildi ve Karar Alındı!Bankalardan 0,49 Faizli İhtiyaç ve Destek İçin Nakit Para Verilecek. Kampanyaya katılan bankalar belli oldu. İşte detayları...

Ekonomi 24.11.2021 - 12:33 24.11.2021 - 12:33 Vural Pars

TBMM'de bankalardan %0,49 Faizli İhtiyaç ve Destek Kredileri Verilmesi adına onay verildi, karar alındı. Kasım ayı için son dakika kampanyası ile acil nakit ihtiyacı olanlara yeni haber..

%0,49 Faizli İhtiyaç ve Destek Kredileri Bankalardan

Cumhurbaşkanlığı duyurusuna göre %0,49 faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları başlatıldı. Ekonomik olarak sıkıntı çeken vatandaşların oldukça ilgisini çeken bu haber yüzleri güldürdü. Bu kampanyaları hangi bankaların uygulayacağı detaylarıyla haberimizde..

Kasım ayı sonlarına yaklaşırken müjdelenen, ihtiyaç ve destek kredilerinden faydalanacak kişiler, şartlara uygun olmaları durumunda ödeme alabilecekler. Devlet destekli olan bu krediler, 36 ay vadeli ve 3 ay ertelemeli olarak verilecek olup %0,49 faizli ihtiyaç kredisi imkanı sağlayan bankalar, VakıfBank ve Ziraat Bankası olarak duyuruldu. Başlatılan bu kampanyaların başvuru sürecinde ki şartlar ise haberimizin içeriğinde yer almakta..

Bu kampanyaların açıklanmasıyla birlikte vatandaşlarımızında merak ettiği birçok soru oldu. Buna istinaden %0,49 Faizli Kredilerden Kimler Yararlanabilecek? %0,49 Faizli Kredi Başvurusu Yöntemleri Neler olacak?

%0,49 Faizli Kredilerden Kimler Yararlanabilecek?

%0,49 faizli ihtiyaç ve destek kredilerinden yararlanabilmek adına belirlenen bazı şartlar mevcuttur. VakıfBank veya Ziraat Bankasın`dan ihtiyaç ya da destek kredisi almak isteyen vatandaşların esnaf, emekli veya çalışan olmaları yeterlidir.

20 BİN TL’ye kadar verilebilen bu krediler, müşterilerine onay imkanıyla, emekli olan kişilerin maaşlarını bu bankalardan alması, esnaf olan vatandaşların en az 2 yıllık vergi levhasına sahip olmaları ve çalışanların en az 3 ile 6 ay sigortalarının yatırılmış olması gerekli şartlardır.

Emekli maaşını başka bankadan alan, vergi levhası 2 seneden düşük olan ve 3 ayın altında sigortaları yatmış olan vatandaşlar %0,49 faizli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanamayacaktır.

%0,49 Faizli Krediye Başvuru Yapma Yöntemleri

%0,49 faizli ihtiyaç ve destek kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, seçilen bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası veya VakıfBank’ın resmi internet sitelerinde bulunan %0,49 faizli kredi başvuru formunu doldurmaları yeterlidir. Sonuçlar, başvuru yapan müşterilere banka tarafından hızlı bir şekilde bildirilecektir.

tbmm-bugun-duyurdu-ilk-acilis-gununde-borclulara-mujde-geldi

İnternet bankacılığı üzerinden yapılmış olan %0,49 faizli kredi başvurusu onaylandığı takdirde krediler kullanıma hazır hale gelecektir. Ziraat Bankası ve VakıfBank, başvuru yapmak isteyen müşterilerine internet bankacılığı ile de onay verecektir.

Banka hesapları üzerinden alınabilecek olan internet bankacılığı şifresi ile başvuru sürecinde onaylanmış olan %0,49 faizli ihtiyaç kredilerinin anında kullanılabileceği bir sistem gerçekleştirildi ve bu sistem ile beraber başvurular mobil bankacılık uygulaması üzerinden de kolaylıkla kullanılabilecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@