TBMM'de Onayı Geçti, Karar Duyuruldu: Bankalardan 0.49 Faizli İhtiyaç, Destek Kredileri Verilecek

TBMM'de Onayı Geçti, Karar Verildi: Bankalardan 0.49 Faizli İhtiyaç, Destek Kredileri Verilecek. Son dakika kampanyası ile acil nakit ihtiyacı olanlara yeni haber var...

Ekonomi 29.10.2021 - 08:56 29.10.2021 - 08:56 Vural Pars

Bankalardan 0.49 Faizli İhtiyaç, Destek Kredileri Verilecek: Cumhurbaşkanlığı duyurusuna göre 0.49 faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları başladı. Maddi olarak güçlük çeken vatandaşların oldukça ilgisibi çeken bu haber yüzleri güldürdü. Bu kampanyaları hangi bankaların uygulayacağı merak konusuydu.

İhtiyaç kredilerinden faydalanacak kişiler, şartlara uygun olmaları durumunda ödeme alabilecekler. Devlet destekli olan bu krediler, 36 ay vadeli ve 3 ay ertelemeli olarak verilecek. 0.49 faizli ihtiyaç kredisini verecek olan bankalar, Vakıfbank ve Ziraat bankası olarak bilinmekte. Başlamış olan bu kampanyaların başvuru sürecinde ki şartlar belli oldu.

Bu kampanyaların müjdesini alan vatandaşların cevabını merak ettiği birçok soru oldu. 0.49 Faizli Kredilerden Kimler Faydalanabilecek? 0.49 Faizli Kredi Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

0.49 Faizli Kredilerden Kimler Faydalanabilecek?

0.49 faizli destek kredisinden faydalanabilmek için belirlenmiş olan şartlar mevcuttur. Vakıfbank veya Ziraat bankasından destek kredisi almak isteyen vatandaşların esnaf, emekli veya çalışan olmaları gerekmektedir.

20.000 TL’ye kadar verilebilen bu krediler, müşterilerine onay imkanı sunacak. Bu nedenle; emekli olan kişilerin maaşlarını bu bankaladardan alması, esnaf olan vatandaşların en az 2 senelik vergi levhasına sahip olması ve çalışanların en az 3 ile 6 ay sigortalarının yatırılmış olması gerekiyor.

Emekli maaşını başka bankadan alan, vergi levhası 2 seneden düşük olan ve 3 ayın altında sigortaları yatmış olan vatandaşlar 0.49 faizli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanamaz.

0.49 Faizli Kredi Başvurusu Yapma Yöntemleri

0.49 faizli ihtiyaç destek kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, seçilen bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. Yapılması gereken şey, Ziraat Bankası veya Vakıfbank’ın resmi internet sitelerinde bulunan 0.49 faizli kredi başvuru formunu doldurmaktır. Sonuçlar, başvuru yapan müşterilere banka tarafından hızlı bir şekilde bildirilecektir.

tbmmde-onayi-gecti-karar-verildi-bankalardan-049-faizli-ihtiyac-destek-kredileri-verilecek1

İnternet sayfası üzerinden yapılmış olan 0.49 faizli kredi başvursu onayllandığı takdirde krediler kullanıma hazır hale gelecektir. Ziraat Bankası ve Vakıfbank, başvuru yapmak isteyen müşterilerine internet bankacılığı ile de onay verecektir.

Banka hesabı üzerinden alınabilecek olan internet bankacılığı şifresi ile başvuru sürecinde onaylanmış olan 0.49 faizli ihtiyaç kredilerinin anında kullanılabileceği bir sistem gerçekleştirildi. Bu sistem ile beraber başvurular mobil uygulama üzerinden de yapılabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@