TBMM'de kabul edilen önergeyle beraber emekliler tahmin edilenden fazlasını alacak. En az 12.500 TL'nin hesaplara yatırılması bekleniyor. Önümüzdeki ay ödemelerin başlayacağı belli oldu.

Emeklilere müjde üstüne müjde verildi. Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonra ise TBMM'den sevindiren haber geldi. Emeklinin alacağı ödeme en düşük 12.500 TL olacak. Peki ama nasıl? Emekliler için merakla beklenen ekstra ödeme detayları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu ikramiye, Meclis'teki sürecini tamamlayarak onay aldı. Bu, emekliler için ciddi bir gelişme olarak öne çıkıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere yapılacak bu ekstra ödemenin tarihini belirledi: Kasım ayının ortasında her bir emekliye 12.500 TL ek ödeme yapılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Emeklinin İkramiye Maliyeti Milyarlarca TL!

Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada, bu özel ödemenin sadece bir kez yapılacağını ve aktif çalışan emeklilerin bu ödemeden faydalanamayacağını ifade etmişti. Bu kararın maliyetinin toplamda 61 milyar lirayı aştığı biliniyor.Bu ek ödeme hakkında daha fazla bilgi almak isteyen emekliler için Bakan Işıkhan'dan bir açıklama geldi. Bakan, Meclis sürecinin hızla tamamlanmasının emekliler için olumlu olacağını ve Kasım ayının ortasında ödemelerin yapılacağını belirtti.

 Ek ödemeye kimlerin hak kazanacağı da belirlendi. Aktif olarak çalışan emekliler bu ekstra ödemeden faydalanamayacak. Ancak, emekli maaşını almaya hak kazananlar, bu ek ödemeyi alabilecek. Ayrıca, henüz maaşları bağlanmamış olanlar ve dul-yetim aylığı alanlar da bu destekten yararlanabilecek, ancak alacakları miktar maaşlarıyla orantılı olacak.