Nisan ayı ödemeleri başladı. TC kimlik numaranızın son rakamı size hangi tarihte ödeme yapılacağını gösteriyor. Üç gün sonra ödemelerin sona ereceği kesinleşti. İşte milyonların beklediği kredi ve burs parası...

TC kimlik numranızın son rakamı üzerinden hangi tarihte ödeme alacağınızı kontrol edebilirsiniz. Pek çok kişiye anlık olarak ödemeler yapıldı. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun 1250 TL'lik lisans öğrencilerine sağladığı kredi ve burs ödemeleri hesaplara geçmeye başladı. Dünden bugüne pek çok kişi ödemesini aldı. Ancak burada bir istisna var ki o da TC kimlik numaranızın son hanesi ile bağlantılı. Son rakamına göre hangi tarihte ödemenizi alabileceğinizi görebiliyorsunuz. 

KYK Kredi ve Bursu Ödeme Tarihi

TC Kimlik Numarasının Sonu 0 Olanlar: Her ayın 6’si
TC Kimlik Numarasının Sonu 2 Olanlar: Her ayın 7’si
TC Kimlik Numarasının Sonu 4 Olanlar: Her ayın 8’i
TC Kimlik Numarasının Sonu 6 Olanlar: Her ayın 9’u
TC Kimlik Numarasının Sonu 8 Olanlar: Her ayın 10’u

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Kimler Ödeme Alacak?

KYK kredi ve burs ödemelerinden önlisans, lisans, yükseklisans ve doktora öğrencileri faydalanmaktadır. Şu an için önlisans ve lisans öğrencilerine aylık 1250 TL ödeme yapılıyor. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri ise daha fazla ödeme almaktadır.