Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başarıyla yürütülen programlar kapsamında dar gelirli vatandaşlara nakit desteği verilmeye devam ediyor.

Almak çok basit... T.C. vatandaşı olan 18 yaşından büyük olan herkese nakit ödeme başladı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yürüttüğü yardım programları ile geliri asgari ücretten düşük olan ve geçim sıkıntısı çeken ailelerin rahat bir nefes almasını sağlamaktadır.

EYT'liye Toplu Ödeme Kararı! Yeni Emeklilere Şubat'tan Nisan'a Kadar Para Yağacak! EYT'liye Toplu Ödeme Kararı! Yeni Emeklilere Şubat'tan Nisan'a Kadar Para Yağacak!

Bakanlığın bünyesinde dar gelirli kimselerin başvurabileceği pek çok program vardır. Örneğin çocuğunuzu okutmakta zorlanıyorsanız onlar için okul yardımı alabilirsiniz, ısınma giderleri sizi zorluyorsa fatura yardımına başvurabilirsiniz. 

Başvuru Şartları Nelerdir

Bakanlığın düzenli olarak yaptığı kampanyalara başvurmak istiyorsanız öncelikle T.C. vatandaşı olmanız şarttır. Ayrıca 18 yaşından büyük olmanızda gerekmektedir. Bazı programlarda haneden tek bir kişinin başvuruda bulunması yeterli olmaktadır. Ayrıca bazı programlara muhtarlıklardan alınan muhtaçlık belgesi ile başvurmak gerekmektedir.

Eğer hasta yardım parası almak isterseniz de rapor götürmeniz gerekir. Mümkünse bir programa başvurmadan önce gerekli belgeleri iyi okumanız size avantaj sağlayacaktır. Bunun haricinde bu programlardan ret yememek için hane halkının geliri önemlidir. Eğer geliriniz asgari ücretten düşük değilse ya da memur, işçi gibi kadrolu bir çalışan varsa ret yeme olasılığınız daha yüksektir.

ilan365.net özel haber