TC Vatandaşı Olan Kişilere 3500 TL Yardım Destekleri Var, Başvurular Tekrardan Açıldı, SGK Desteği ile Verilecek

TC Vatandaşı Olan Kişilere 3500 TL Yardım Destekleri Var, Başvurular Tekrardan Açıldı, SGK Desteği ile Verilecek. Size özel yardım desteklerinden faydalanabilirsiniz. İşte detaylar...

Ekonomi 23.07.2021 - 20:39 23.07.2021 - 20:40 Vural Pars

SGK üzerinden yeni bir destek kampanyası duyuruldu. Maddi yardım destek olarak verilecek bu yardımlardan herkes faydalanabilecek. İhtiyacı olan kişiler, başvuru yaptıktan sonra PTT ve banka hesapları üzerinden bu yardımları alabilecekler. SGK üzerinden son dakika olarak geçen bu haber sonrasında yeni yardımların geldiği duyurusu yapıldı. 

SGK üzerinden maddi yardım destek başvurusu yapmak isteyenlere, pandemi ve diğer tüm yardım destekleri ile ilgili yeni paylaşımlar yapıldı. SGK üzerinden ve Aile Bakanlığı üzerinden verilecek bu destekler nelerdir merak konusu oldu. SGK üzerinden Temmuz ve Ağustos ayları boyunca destekler devam edecek. En son yapılan ve emeklilere verilen Kurban Bayramı destekleri hesaplara yattı. Bayram sonrasında da yeni destekler verileceği duyuruldu. 

SGK ile birlikte, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR, Belediyeler ve Vakıflar üzerinden destekler verilmeye devam edilecek. Devlet tarafından ödenilen bu desteklere başvurular e-devlet üzerinden yapılacak.

SGK Destekleri Devam Ediyor

Muhtaç durumda olan ailelere, ev hanımlarına, okula giden çocuklara, 65 yaş üzeri emekli olmayanlara, hasta olanlara ve engelli olanlara destekler devam ediyor. Bu kişiler, SGK üzerinden başvuru yaparak onay alırsa, hemen PTT hesaplarına yardım yatıyor. Eğer maddi durumunuz iyi değilse, SGK ve AÇSH tarafından maddi yardım verilmektedir. Bunun için sosyal yardımlaşmaya giderek başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardımlaşma haricinde belediyelere, kaymakamlıklara da giderek başvuru yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden ayrıca pandemi destek yardımlarına da başvuru yapabilirsiniz.

4.Faz Ödemesi Olacak mı?

4.faz pandemi destek ödemesi olup, olmayacağı henüz belli değil. Ama eğer pandemi devam ederse, bu ödemelerin Eylül ayına kadar yapılacağı konuşuluyor. Aşılama devam ederken, hastalığında bir an önce bitmesini isteyen devlet yetkilileri, yardıma muhtaç olan kişilere, yardımların devam edeceğini duyurdular. Daha önce faz yardımlarından almayanlar, e-devlet üzerinden pandemi sosyal yardım başvurusu yapabilecekler. 

SGK Doğum Parası Yardımı 

SGK üzerinden verilen ve hala devam eden bir diğer yardım doğum yardımı olmaktadır. 1.çocuk için 300 TL, 2.çocuk için 400 TL, 3. ve üzeri çocuklar için 600 TL ödeme yapılıyor. Çocukların 2015 Mayıs tarihinden sonra doğması önemli. SGK kurumlarına giderek, çocukların doğum belgeleri ile birlikte, başvurunuzu yapabilirsiniz. 

tc-vatandasi-olan-kisilere-3500-tl-yardim-destekleri-var-basvurular-tekrardan-acildi-sgk-destegi

3500 TL Destek

Yardıma muhtaç olan ailelere ve 0 ile 60 yaş arasında çocuğu olan ailelere 650 TL aylık ödenecek. Ayrıca bu aileler, muhtaç durumda ise 3500 TL'ye kadar da maddi yardım talebinde bulunacaklar. Bu yardım talebinde bulunan kişilere, 3500 TL tek seferde verilmiyor. Taşınma yardımı, cenaze yardımı, sağlık yardımı gibi kategorilerde bu yardımlardan faydalanacaksınız. Başvurular SGK kurumları üzerinden yapılabildiği gibi ayrıca e-devlet sistemi üzerinden de yapılıyor. Sorgulama işlemleri de e-devlet internet sitesi üzerinden şifreli giriş yaparak, öğrenebileceksiniz. Maddi yardım haricinde ayrıca kömür yardımı, gıda yardımı, koli yardımı, kırtasiye yardımı gibi birçok yardımlardan da faydalanabileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@