TC Vatandaşı Olmanız Yeterli: 3500 TL Ödeme ve Destek Alınacak, yardım parası duyurusu yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bir müjde daha geldi. Yapılan açıklamaya göre bu ay içerisinde başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 3500 TL ödeme alabilecek! Detaylar...

Ekonomi 29.09.2021 - 08:40 29.09.2021 - 08:40 Vural Pars

Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok kişi oldukça ciddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Ekonomik olarak sıkıntılar yaşayan vatandaşlarımıza ise Pandemi dönemi boyunca destek yardımları yapıldı. Her ne kadar yapılan destek ödemeleri ihtiyaç sahiplerine tek tek verilse de normalleşme sürecinde planlanan etki ne yazık ki görülmedi.

Bu sebepten ötürü devletimiz de ekonomik sıkıntıları aşabilmek için 3500 TL’lik yeni bir destek paketi açıkladı. Açıklanan bu destek paketi sayesinde vatandaşlar da ekonomik olarak bir nebze rahatlamış olacak.

4.Faz Pandemi Ödemeleri Olacak Mı?

Koronavirüs pandemisi döneminde ihtiyaç sahibi olan herkese 3.Faz şeklinde destek ödemeleri yapıldı. 3.Faz ödemelerinin tamamlanmasıyla birlikte gözlerde bu kez 4.Faz ödemelerine çevrildi.

Bildiğiniz üzere esnaflara 1100 TL’ den başlayan destek ödemeleri yapılmıştı. Ayrıca, bu destek ödemelerinin yanı sıra 3 Bin TL ve 5 Bin TL değerindeki hibe ödemeleri de hak sahiplerine verilmişti. Söz konusu destek ödemelerinin tamamlanmasıyla birlikte 4.Faz ödemelerin de gelip gelmeyeceği oldukça merak konusu oldu.

Devletten Annelere Özel Müjde Geldi!

Koronavirüs Pandemisi döneminde bir müjde de annelere geldi. Annelere verilecek olan destek paketin den yararlanabilmek için öncelikli olarak başvuru da bulunmanız gerekmektedir.

Anneler, E-Devlet platformuna giriş yaparak söz konusu başvuruyu kolaylıkla yapabilmekte ve başvurunun uygun görülmesi halinde 3500 TL’ ye kadar destek alabilmektedir. Özellikle okuyan çocukların annelerine yapılacak olan bu ödeme de tamamen karşılıksız bir şekilde gerçekleştirilecek.

tc-vatandasi-olmaniz-yeterli-3500-tl-odeme-ve-destek-alinacak-yardim-parasi-duyurusu-yapildi

65 Yaş ve Üzerinde Olan Kişilerde Ödeme Alabilecek!

65 Yaş ve üzerinde olan kişilerde 3500 TL’lik destek ödemesinden yararlanabilecek. Söz konusu destek paketinden yararlanabilmek için en yakın kaymakamlık binasına gidebilir, E-Devlet üzerinden yaşlılık aylığı başvurusu yapabilir ve aylık 500 TL olacak şekilde destek ödemesi alabilirsiniz. Ayrıca, yıl sonuna kadar yaşlılara verilen özel yaşlılık aylığı ödemeleri de kesintisiz olarak devam edecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@